Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīga par 54 500 latiem pirks pārvietojamu kanalizācijas sūkni

Rīgas domes Satiksmes departaments plāno iegādāties pārvietojamu kanalizācijas sūkni ar dīzeļģeneratoru, šim nolūkam izlietojot aptuveni 54 500 latus, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Departamenta izsludinātajā konkursā uzvarējusi SIA «Kurt Koenig Celtniecības Mašīnas Latvija», ar kuru plānots slēgt pirkuma līgumu.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas pašvaldība plāno rekonstruēt sūkņu staciju «Pļavnieki» Ilūkstes ielā, šim nolūkam izlietojot aptuveni 800 000 latu.

Lai nodrošinātu sūkņu stacijas darbību, līdz rekonstrukcijas darbu pabeigšanai ir izsludināts konkurss par jaudīgāka pārvietojama sūkņa ar dīzeļdzinēja piedziņu iegādi, kuru varētu izmantot arī avārijas situāciju novēršanai citās pilsētas lietus ūdens kanalizācijas sūkņu stacijās un lietus ūdens kanalizācijas kolektoros.

Pilsētas rajona nozīmes sūkņu stacija Ilūkstes ielā ir nodota ekspluatācijā 1982.gadā, un no tā laika ēkas un iekārtas atrodas nepārtrauktā darba režīmā. Sūkņu stacija un tās iekārtas ir morāli un fiziski novecojušas. Pašlaik sūkņu stacijā nedarbojas neviens no trim stacionārajiem sūkņiem. Tādēļ sūkņu stacijā uzstādīts viens pārvietojamais iegremdējamais sūknis, kura jauda nav pietiekama, lai nodrošinātu ūdens pārsūknēšanu pilnā apjomā.

Minētie apstākļi rada nopietnus draudus satiksmes drošībai un sūkņu stacijas elektrodrošībai, norāda Satiksmes departaments.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada 8.septembrī Pļavnieku mikrorajona ielās bojātās sūkņu stacijas dēļ izveidojās kritiska situācija. Spēcīgā lietus radīto peļķu dēļ daudzas Pļavnieku mikrorajona ielas nebija izbraucamas, bet sabiedriskā transporta pieturvietas pārvērtās par dīķiem. Aptuveni divas stundas nekursēja 16. un 22.maršruta trolejbusi, bet pārējā sabiedriskā transporta kustība bija ievērojami apgrūtināta.

2008.gadā tika izstrādāts sūkņu stacijas rekonstrukcijas projekts.

Satiksmes un transporta lietu komiteja jau atbalstījusi 800 000 latu piešķiršanu sūkņu stacijas remontam no speciālā budžeta programmas «Mērķdotācijas pašvaldības autoceļiem un ielām» nesadalītā līdzekļu atlikuma 2008.gadam. Galīgā summa tiks precizēta iepirkuma procedūras rezultātā.

Komiteja arī atbalstīja 9800 latu piešķiršanu iegremdējama kanalizācijas sūkņa iegādei Ilūkstes ielas sūkņu stacijai. Sūkņa izmaksas ir orientējošas, kas tiks precizētas iepirkuma procedūras rezultātā.

Atbilstoši pašvaldības budžetā piešķirtajam finansējumam katru gadu, veicot ielu rekonstrukciju, daudzviet tiek izbūvētas arī jaunas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas. Papildus tam atbilstoši piešķirtam finansējumam tiek remontēti arī lietus ūdens kanalizācijas kolektori un sūkņu stacijas.

Piemēram, 2007.gadā atbilstoši pašvaldības budžetā piešķirtajam finansējumam tika veikts kolektora remonts K.Ulmaņa gatves un Bauskas ielas rajonā, izbūvēts jauns kolektors Mūkusalas ielas un K.Ulmaņa gatves rajonā, kā arī sākta projekta izstrāde sūkņu stacijas rekonstrukcijai Ilūkstes ielā un Duntes ielā.

Pērn atbilstoši pašvaldības budžetā piešķirtajam finansējumam kolektora rekonstrukcija ir veikta K.Ulmaņa gatvē pie Liepājas ielas divās vietās. Turpinot 2007.gadā sākto remontu K.Ulmaņa gatvē, pērn tika veikts kolektora remonts K.Ulmaņa gatvē no Bauskas pārvada līdz Telts ielai, kā arī veikta elektrosadales rekonstrukcija sūkņu stacijā A.Deglava ielā.

Satiksmes departaments uzskata, ka kopumā Rīgā lietus ūdens kanalizācijas sistēmas sakārtošanai ir nepieciešamas lielas un stabilas investīcijas. Izstrādājot lietus ūdens kanalizācijas sistēmas sakārtošanas stratēģiju, ir apzināts, ka kopumā lietus ūdens kanalizācijas sistēmas rekonstrukcija un jaunu sistēmu izbūve Rīgā ir nepieciešama 116 kilometru apjomā.