Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Birks pārliecināts, ka domes budžets tiks pieņemts

Rīgas domes 2009.gada budžets 17.februārī tiks pieņemts, šādu pārliecību intervijā aģentūrai LETA pauda Rīgas mērs Jānis Birks (TB/LNNK).

Birks jau vairākkārt norādījis, ka šī gada budžets ir ļoti sarežģīts, tādēļ bijis jāpieliek daudz pūļu, lai sabalansētu izdevumus ar ieņēmumiem.

«Pēdējā budžeta komisijas sēdē par visiem priekšlikumiem un Finanšu departamenta priekšlikumiem pamatā balsoja 18 komisijas locekļi, bet bija pret vai atturējās divi vai trīs, tāpēc man šobrīd ir pārliecība, ka budžetu apstiprināsim,» norādīja Birks.

LETA jau ziņoja, ka pēc Budžeta komisijas lēmuma Rīgā sociālos pabalstus šogad plānots saglabāt iepriekšējā gada līmenī un kopā šai jomai tiks tērēti 15 miljoni latu. Tomēr, samazinoties budžeta kopējam apjomam, sociālās jomas īpatsvars ievērojami pieaudzis.

Kā norādīja Birks, šogad tiks saglabāts 100 latu pabalsts jaundzimušajiem rīdziniekiem, tāpat arī 50 latus mēnesī saņems tie vecāki, kuru bērniem neatrodas vieta bērnudārzā. Pagaidām maksa par ēdināšanu bērnudārzā paliks iepriekšējā - 28 lati.

Tāpat tiks saglabātas brīvpusdienas 1.klašu skolēniem, jo pašvaldība turpinās piemaksāt trūkstošos 20 santīmus, ko nenodrošina valsts. Pašvaldība turpinās izmaksāt piemaksas pedagogiem - gan tikai 17 latus līdzšinējo 20 latu vietā, jo piemaksu bija nepieciešams samazināt par 15%, kā to prasīja valdības lēmums. Rīgas pašvaldība arī nodrošinās 7,8 miljonus latu pirmsskolas pedagogu algām.

Rīgas mērs pastāstīja, ka netiks samazināts finansējums pašvaldības aģentūrai «Rīgas gaisma», līdz ar to naktī pilsētas ielas tiks apgaismotas.

Dotācija pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» tiks saglabāta pagājušā gada apjomā, bet pašvaldība turpinās meklēt līdzekļus dotācijas palielināšanai. «Palielināt braukšanas tarifus šajā ekonomiskajā situācijā būtu neprāts, jo cilvēki vienkārši vairs nebrauktu,» uzsvēra Birks.

Pārcelšanās pabalstos šogad plānots izmaksāt 3,6 miljonus latu, kas ir ievērojami mazāk nekā pērn, kad šim nolūkam tika izlietoti 15 miljoni latu. Pusi no šīs summas nodrošina valsts.

Rīgas pašvaldība turpinās risināt dzīvojamās platības jautājumus - «Rīgas pilsētbūvnieks» turpinās celt jaunas mājas un iepirkt dzīvojamās platības. Tāpat tiks saglabātas Pašvaldības policijas funkcijas, lai netiktu apdraudēti iedzīvotāji.

Pašvaldība šogad ievērojami samazinājusi investīciju programmu - no iepriekš plānotajiem 102 miljoniem latu investīciju programmā dažādiem projektiem šogad plānots izlietot 33 miljonus latu.

Jau pirms trim nedēļām Budžeta komisija vienojās, ka pašvaldības šī gada budžetam jābūt sabalansētam un bez deficīta.

Budžeta projekts paredz samazināt atalgojuma līmeni par 15% un kārtējos uzturēšanās izdevumus par 20%. Tāpat nedrīkstēs ņemt kredītus, izņemot Eiropas Savienības fonda līdzfinansējumam, kā arī nedrīkstēs uzņemties ilgtermiņa saistības.

Apstiprinātā budžeta ieņēmumu prognoze ir 501,9 miljoni latu.

Pagājušā gada budžets ir izpildīts ar uzviju, konsolidētais budžets ir pārpildīts 5,9 miljonu latu apmērā.