Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SM: Pavasarī lidojumi uz Kurzemi atsāksies

Plānots, ka pavasarī lidojumi uz Kurzemi atsāksies, aģentūrai LETA norādīja Satiksmes ministrija (SM).

Finansējums gandrīz 2,6 miljonu latu apmērā iekšzemes lidojumu nodrošināšanai tika pieprasīts jau 2008.gada valsts budžetam, taču ar Ministru kabineta rīkojumu šī summa tika iekļauta 2009.gada budžetā. Līdz ar to reģionālo lidostu atbalstam šogad ir piešķirti 2,59 miljoni latu, kas būtībā paredzēti pagājušogad veikto lidojumu izmaksu segšanai, skaidro SM.

Šobrīd Saeimā tiek skatīti grozījumi likumā «Par aviāciju», kurus ar SM atbalstu ir ierosinājusi Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Grozījumi paredz papildināt likumu ar pantu par valsts atbalstu jaunu gaisa pārvadājumu uzsākšanai un nodrošināšanai, lai veicinātu reģionu ekonomisko un sociālo attīstību.

Reģioniem attīstoties, aizvien lielāka nozīme to izaugsmē un pieejamībā ir reģionālajām lidostām. Pašlaik Latvijā ir sertificētas divas reģionālās lidostas - Liepājā un Ventspilī. Reģionālo lidostu attīstība ir tieši saistīta ar regulāro lidojumu veikšanu no tām. Tomēr, kā to ir pierādījusi prakse, bez sākotnēja valsts atbalsta regulāro gaisa pārvadājumu uzsākšana un nodrošināšana no reģionālajām lidostām nav iespējama.

Lai varētu realizēt minēto valsts atbalstu, ir nepieciešams normatīvais regulējums. Tādēļ ir nepieciešams izdarīt grozījumus likumā «Par aviāciju», paredzot deleģējumu Ministru kabinetam noteikt kārtību, kādā piešķir valsts atbalstu jaunu gaisa pārvadājumu uzsākšanai un nodrošināšanai, piebilst SM.

Kā ziņots, kompānija «airBaltic» 2008.gada rudenī pārtrauca regulāros lidojumus no Ventspils uz Rīgu, kas bija sākti tikai pirms nepilna pusgada. Toreiz tika pieļauts, ka pavasarī varētu lidojumus atjaunot, ja valsts dotēs iekšzemes reisus. Pavisam pērn Ventspils lidosta apkalpojusi 6779 pasažierus.

«airBaltic» korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags aģentūrai LETA sacīja, ka šobrīd ir atklāts jautājums par lidojumu atjaunošanu uz Liepāju, kas varētu notikt, ja no valsts šim mērķim tiks piešķirtas dotācijas. Savukārt jautājums par lidojumiem uz Ventspili šobrīd nav dienaskārtībā.