Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Birks atbalsta sēdēšanu zālienā Rīgas centra parkos

Rīgas mērs Jānis Birks (TB/LNNK) atbalsta sēdēšanu zālienā Rīgas centra parkos, intervijā aģentūrai LETA norādīja Birks.

Kā pastāstīja Birks, viņam bijis patīkami pagājušajā vasarā eksperimenta laikā novērot, ka rīdzinieki un Rīgas viesi ir apzinīgi un aiz sevis neatstāj atkritumu kalnus, kā arī to, ka zāliens neskatoties uz lielo sausumi bija gana izturīgs.

Birks uzskata, ka kanāla malās, sevišķi stāvajās nogāzēs nedrīkst atļaut sēdēt, jo tās ir ļoti jūtīgas, tomēr, viņaprāt, atsevišķās vietās tomēr varētu atļaut sēdēt zālīte.

Lai atļautu sēdēt Rīgas centra parkos, jāmaina saistošie noteikumi. «Man ir viena balss no 60, ja deputāti piekritīs šādam priekšlikumam, tad būs iespēja,» norādīja Birks.

Birks arī sacīja, ka rosinās Rīgas domes Vides departamenta direktoru Askoldu Kļaviņu aktualizēt šo jautājumu.

Kā ziņots, Rīgas kultūrvēsturiskā centra apstādījumos arī nākamajā vasarā sēdēt nedrīkstēs, jo Rīgas domes Vides komitejas deputāti pērn vienojās nemainīt saistošos noteikumus, kas noteic, ka sabiedriskās vietās aizliegts atrasties zālienā.

Deputāts un pašvaldības aģentūras «Rīgas dārzi un parki» direktors Agnis Kalnkaziņš (TP) iepriekš sacīja, ka centrā pretim Latvijas Universitātei un Bastejkalnā plānots izvietot vēl papildu soliņus un atkritumu urnas, kā arī aizlieguma zīmes, ka sēdēt zālienā nedrīkst.

Zālienos sēdēt atļauts Ziedoņdārzā, Viesturdārzā un parkos, kas atrodas ārpus Rīgas centra. Kā norādīja Kalnkaziņš, tikai 1% no visa pilsētas zāliena nedrīkst sēdēt, visās pārējās vietās tas esot atļauts.

LETA jau ziņoja, pagājušā gada jūnijā Rīgā tika rīkota akcija «Sēžam zaļi», kuras laikā iedzīvotājiem bija ļauts sēdēt zālienā starp Brīvības pieminekli, K.Barona ielu un kanālmalu.

Jaunieši pēc veiktās aptaujas secināja, ka cilvēku interese un vēlme sēdēt zālienā bija pietiekami liela, zālienā sēž gan jauni, gan veci, gan pa vienam, gan pulciņos un ģimenēm. Secināts, ka parkos nav pietiekamā daudzumā aizlieguma zīmju, kas brīdinātu par aizliegumu uzturēties zālienā.

Tika novērots augsts cilvēku kultūras līmenis, atpūšoties zālienā, bija tikai pāris aizrādījumi par atkritumu nesavākšanu savā atpūtas vietā, lielākā daļa atkritumu novēroti ap atkritumu urnām un trotuāru malām. Secināts, ka zāliena kvalitāte, cilvēkiem uzturoties zālienā, sausā un saulainā laika dēļ pasliktinājās.