Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Segliņš pārmaksāto algu pārskaitīs atpakaļ Valsts kasei

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP) nolēmis jau pirmdienas rītā doties uz banku, lai pārskaitītu atpakaļ Valsts kasei pārmaksātos 300 latus, aģentūru LETA informēja Segliņš.

Segliņš Valsts kasē noskaidrojis, ka nauda visiem ministriem pārskaitīta pilnā apjomā, jo, lai arī ir valdības lēmums par ministru algu samazināšanu, Valsts kanceleja nav sagatavojusi nepieciešamās likumdošanas izmaiņas, tādēļ samazinājums nav realizēts.

Segliņš nolēmis lūgt Ministru prezidentu Ivaru Godmani (LPP/LC) noskaidrot, kurš nav pildījis valdības lēmumu, «jo par to, kas notiek Valsts kancelejā, atbild Godmanis,» sacīja Segliņš un pauda uzskatu, ka notikušais ir «vienkārši cūcība».

LETA jau informēja, ka neskatoties uz to, ka jau pērn decembrī valdība pieņēma lēmumu par 15% samazināt ministru atalgojumu, Valsts kanceleja joprojām nav nodrošinājusi šī lēmuma izpildi.

Tautas partijas ministri šā gada janvārī konstatējuši, ka Valsts kanceleja nav nodrošinājusi ne likuma Par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009.gadam, ne arī Ministru kabineta pieņemtā lēmuma izpildi.

Pagājušajā nedēļā premjers par 15% samazināja savu atalgojumu un to aicināja darīt arī ministriem, kuriem ir jāuzraksta attiecīgs iesniegums par savas algas samazināšanu.

Tā vietā, lai izplatītu šādus paziņojumus, TP ministri aicina Godmani novērst Valsts kancelejas neizdarības un uzdot izpildīt likumā noteikto un valdības nolemto.

Godmaņa birojā aģentūrai LETA apstiprināja, ka vairāki ministri jau ir atnesuši šādus iesniegumus, lūdzot sev samazināt algu.

Jau pagājušā gada nogalē tika samazināts valdības atalgojuma fonds, kas paredzēja visu piemaksu un pabalstu noņemšanu, atstājot tikai algu. Savukārt šis 15% samazinājums tieši attieksies uz izmaksājamo algu - 2147 latiem pirms nodokļu nomaksas.

Pēc 15% samazinājuma ministru atalgojums būs ap 1825 latiem.