Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņš aicina lemt par jaunu NATO stratēģisko koncepciju

Sestdien ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) tikās ar Vācijas Aizsardzības ministrijas parlamentāro sekretāru Kristiānu Šmitu un norādīja uz nepieciešamību lemt par jaunas NATO stratēģiskās koncepcijas izstrādi.

Par to agentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments.

«Kopš 1999.gada, kad tika pieņemta esošā stratēģiskā koncepcija, drošības situācija pasaulē ir mainījusies. Latvijai ir būtiski, lai NATO turpina būt efektīva organizācija, kas spēj reaģēt uz mūsdienu izaicinājumiem un veiksmīgi īstenot starptautiskās operācijas un kolektīvo aizsardzību,» uzsvēra Riekstiņš.

Tikšanās laikā puses pārrunāja arī gaidāmā NATO samita dienaskārtību, aktuālos drošības politikas jautājumus, tai skaitā starptautiskās operācijas, Latvijas un Vācijas divpusējo sadarbību.

Abas puses bija vienisprātis, ka NATO 60.gadu jubilejas samits, kas norisināsies 3.aprīlī un 4.aprīlī Vācijas un Francijas robežpilsētās, ir piemērots laiks, lai kopīgi diskutētu par alianses turpmāko attīstību un tās lomu mūsdienu starptautiskās drošības izaicinājumos.

Kā ziņots, no 6. līdz 8.februārim Latvijas Republikas ārlietu ministrs piedalās 45. Minhenes drošības konferencē, kas ir viens no ievērojamākajiem šāda veida Eiropā rīkotajiem forumiem, pulcējot uz diskusiju pasaules valstu līderus, ietekmīgus politiķus, ārlietu un drošības politikas ekspertus.