Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Taupības nolūkos VUGD šogad trīs bezalgas brīvdienas

Lai nerastos situācija, kad gada beigās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) budžetā nepietiek naudas darbinieku atalgojumam, katram dienesta darbiniekam šogad būs jādodas trīs neapmaksātās brīvdienās.

Kā aģentūru LETA informēja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere, valdība lēmumu par uzturdevas kompensācijas samazināšanu pieņēma tikai janvāra beigās un tas stājās spēkā no 1.februāra, līdz ar to dienesta amatpersonas par šā gada pirmo mēnesi vēl saņēma tikpat lielu atalgojumu kā iepriekš, taču, plānojot VUGD budžetu 2009.gadam, bija paredzēts, ka uzturdevas kompensācijas samazinājums par 70 latiem būs stājies spēkā jau ar janvāri.

«Līdz ar to šī nauda, kas tagad pārmaksāta, decembrī varētu pietrūkt,» paskaidroja Vetere. Savukārt, lai šāda situācija neizveidotos, VUGD vadība dienesta darbiniekus aicinājusi līdz oktobrim ieplānot trīs neapmaksātas brīvdienas.

Liela daļa dienesta centrālā aparāta darbinieku kā pirmo bezalgas brīvdienu jau izmantojuši 5.februāri, jo tehnisku iemeslu dēļ šajā dienā bija plānoti ūdensapgādes traucējumi VUGD centrālajā ēkā un strādāšana šādos apstākļos tāpat būtu bijusi apgrūtināta, norādīja Vetere.

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar budžeta līdzekļu samazinājumu VUGD dienošo amatpersonu atalgojums, sākot ar februāri, būs par 70 latiem mazāks nekā līdz šim. Tas nozīmē, ka algas kontos mazāk naudas nekā iepriekšējos mēnešos tiks ieskaitīts marta sākumā.

Līdz šim VUGD amatpersonai uzturdevas kompensācija bija 120 lati, bet kopā ar amatalgu un piemaksām vienam dienesta darbiniekam ik mēnesi tika izmaksāts nedaudz virs 400 latiem, iepriekš skaidroja VUGD priekšnieks ģenerālis Ainars Pencis.

Jau ziņots, ka 27.janvārī valdība pieņēma grozījumus Ministru kabineta noteikumos par pabalstiem un kompensācijām Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm. Grozījumi paredz, ka uzturdevas kompensācija minēto iestāžu, tostarp, arī VUGD amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, sākot ar 1.februāri samazināta no 120 līdz 50 latiem.