Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Janvāra samazinājums ministriem no algas tiks atvilkts februārī

Ministriem, kuri lūguši samazināt atalgojumu 2009.gadam, janvāra algas samazinājums 15% apmērā tiks ieturēts no februāra algas, kā rezultātā ministru atalgojums februārī tiks samazināts par 30%, aģentūrai LETA pastāstīja Ministru prezidenta Ivara Godmaņa (LPP/LC) preses sekretārs Edgars Vaikulis.

Šāda situācija izveidojusies, jo brīdī, kad Valsts kancelejā saņemts Godmaņa iesniegums par atlīdzības samazināšanu 2009.gadam un šāda veida citu ministru iesniegumi, Valsts kancelejas Finanšu daļa jau bija izmaksājusi algu par janvāri.

Tā kā Godmaņa iesniegumā bijis lūgts samazināt 2009.gadā noteikto atlīdzību, Ministru prezidents februārī saņems par 30% mazāku algu salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Tikpat lielā apmērā alga būs samazināta arī satiksmes ministram Aināram Šleseram (LPP/LC), kurš savu iesniegumu Valsts kancelejā iesniedzis vienlaikus ar premjeru.

Kā ziņots, Tautas partijas ministri konstatējuši, ka Valsts kanceleja nav nodrošinājusi ne likuma Par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009.gadam, ne arī Ministru kabineta (MK) pieņemtā lēmuma izpildi, proti, Valsts kanceleja mēnešalgu par janvāri samaksājusi pilnā apmērā.

Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP) jau paziņojis, ka pirmdienas rītā dosies uz banku, lai pārskaitītu atpakaļ Valsts kasei pārmaksātos 300 latus.

Piemērojot 15% samazinājumu, ministru atalgojumam mēnesī vajadzēja būt ap 1825 latiem līdzšinējo 2147 latu vietā.

Kā uzsver Vaikulis, algas samazinājums ministriem nav obligāts, un alga tiks samazināta tikai tiem ministriem, kuri paši būs lūguši samazināt atlīdzību 2009.gadam. Kad ministrs būs šādu iesniegumu iesniedzis, samazinājums 15% apmērā no katras šajā gadā izmaksātās algas, tiks atvilkts no nākamās algas.

Piemēram, ja šāds iesniegums tiks uzrakstīts aprīlī, ministram maijā tiks izmaksāta par 60% mazāka alga. Tomēr ministri var arī šādus iesniegumus nerakstīt vispār, norādīja Vaikulis.