Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Birks: «tēvzemieši» varētu gūt labus panākumus RD vēlēšanās

«Tēvzemieši» varētu gūt labus panākumus šovasar gaidāmajās Rīgas pašvaldības vēlēšanās, intervijā aģentūrai LETA pieļāva Rīgas mērs Jānis Birks (TB/LNNK).

Birks norādīja, ka TB/LNNK esot ļoti pieredzējusi partija, kas piedalījusies visās pašvaldību un arī Saeimas vēlēšanās, un rezultāti, it sevišķi Rīgā, vienmēr bijuši labi. «Rīgā mums ir savs elektorāts,» uzsvēra mērs.

«Man šķiet, ka arī strādājuši esam godprātīgi. Vēlētāji to visu izvērtēs un dos savu vērtējumu. Domāju, ka rezultāti, kas attiecas uz tēvzemiešiem, būs labi,» intervijā sacīja Birks.

Runājot par iespējamo nākamo domes sastāvu, Birks pauda bažas, ka varētu mainīties līdzšinējā labējo un kreiso spēku attiecība. «Par pārējām partijām grūti spriest, bet, ņemot vērā situāciju, kāda ir politikā, un, ņemot vērā to, ka veidojas jaunas partijas uz veco partiju bāzes, tad jāsaka, ka labēji orientētās, arī latviskās partijas, ir sašķeltas, turpretī krieviskās partijas tomēr ir monolītas,» sacīja mērs.

«Protams, pastāv risks, ka šī proporcija varētu mainīties. Līdz ar to vēlētājiem jābūt ļoti atbildīgiem, un es esmu par to, lai mēs varētu veidot labējo spēku koalīciju, līdzīgi, kā tas ir šobrīd Rīgas domē,» teica Birks.

LETA jau ziņoja, ka esošajā domes sasaukumā ar divām Rīgas domes valdošās koalīcijas partijām — LSDSP un LPP/LC — sadarbības līgumus ir noslēguši «tēvzemiešu» ideoloģiskie pretinieki — apvienība «Saskaņas centrs» (SC), kuras vairāki pārstāvji, piemēram, Leonīds Kurdjumovs un Mihails Kameņeckis, ieguvuši labi apmaksātus amatus. Kurdjumovs ir domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs, bet Kameņeckis — valdes loceklis Rīgas brīvostā.

Uz aģentūras LETA jautājumu par to, kā Birks vērtē šādu situāciju, Rīgas mērs uzsvēra, ka

««Tēvzemiešiem» nav bijuši nekad nekādi līgumi ar SC, un arī partijas valde un dome ir lēmusi, ka šobrīd mēs neredzam iespējas sadarboties ar SC, un domāju, ka arī turpmāk esam orientēti uz to, lai veidotu labējo, latvisko politisko spēku koalīciju domē.»

Birks atzina, ka koalīcijā ir «tādi spēki, kas sadarbojas ar SC». «Mēs nevaram aizliegt viņiem sadarboties ar kādiem citiem spēkiem, to arī neaizliedz koalīcijas līgums, un viņi nav nekā pārkāpuši,» skaidroja mērs.

Runājot par esošās koalīcijas stabilitāti, uzticamību un «dunčiem mugurā», Birks atzina, ka «pagājušajā vasarā tāds duncītis parādījās» un bija šāda vēlme mainīt koalīciju. «Tomēr mēs spējām pārvarēt visas problēmas un izveidot darbojošos koalīciju, kas apņēmās strādāt līdz vēlēšanām. Šobrīd šie solījumi tiek pildīti,» norādīja Birks.

Rīgas mērs atzina, ka koalīcijā darbs neesot viegls, jo šā gada budžets ir sarežģīts un jāsabalansē ieņēmumi ar izdevumiem. Daudz tiekot diskutēts, bet tiek panāktas vienošanās un atrasti kopsaucēji, lai realizētu vēlamās prioritātes budžetā.

«Ņemot vērā esošo ekonomisko situāciju, viens no galvenajiem uzdevumiem ir izdevumu samazināšana. Šeit ir ļoti lielas potences, lai varētu vēl racionālāk, efektīvāk izmantot pašvaldības pārvaldes aparātu. Šīs rezerves ir ļoti lielas, diemžēl ne visas manas ieceres guvušas atbalstu,» sacīja Birks.

«Pēc četriem mēnešiem mēs sasniegsim finiša līniju, un pirms finiša jau neviens tos mundierus nemaina. Bet katrā gadījumā ir arī daudz kas izdarīts, strādājot kopā,» norādīja mērs.