Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV sūtnis: uzvara Afganistānā būs daudz grūtāka nekā Irākā

ASV jaunais sūtnis Afganistānā un Pakistānā Ričards Holbruks svētdien izteica drūmas prognozes par talibu nemiernieku uzvarēšanu, sakot, ka uzvara Afganistānā būs daudz grūtāka nekā Irākā.

«Es savā pieredzē nekad neesmu redzējis kaut ko tik grūtu, kā situāciju, ar kuru saskaras Afganistāna un Pakistāna,» Minhenes drošības konferencē paziņoja Holbruks. «Tā ir tāda problēma, ar kādu mēs iepriekš neesam saskārušies, un, manuprāt, tas būs daudz grūtāk nekā Irākā.»

«Rietumi ir darbojušies Afganistānā gadsimtiem ilgi un vienmēr ar sliktiem rezultātiem. Nedomāju, ka šoreiz mēs varam atļauties neveiksmi, jo pirmo reizi situācija skar iesaistīto valstu iekšējo drošību,» sacīja Holbruks.

Viņš arī apsūdzēja Afganistānā iesaistītās valstis par savu solījumu nepildīšanu un kritizēja koordinācijas trūkumu Vašingtonā.

«Cilvēki solīja, taču nekas nenotika — tāds ir Afganistānas stāsts. ASV valdībā nekas nav koordinēts, un es nekad neesmu redzējis kaut attāli līdzīgu haosu, ko esam mantojuši,» paziņoja Holbruks.