Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmo reizi vēsturē no Saeimas izraida apmeklētāju

Pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē no Saeimas nama izraidīts tā apmeklētājs. Viņš trešdien vēlējies pasniegt deputātiem dāvanas, taču Saeimas apsardze to nevēlējās pieļaut, jo šī vēlme neatbilda iekšējās kārtības noteikumiem, svētdien vēstī TV3 raidījums «Nekā personīga».

pulcējās

Tai pašā laikā viens no šīs «pastaigas» dalībniekiem Saeimā notiekošo kādu laiku vērojis no iekšpuses. Viņš izmantojis Saeimas mājaslapā izsludināto iespēju pieteikties parlamentu apmeklēt, norāda «Nekā personīga».

«Un es tur sēdēju un apsargi, vienkārši viņiem nepatika, ka es tur staigāju, ka es garlaikojos, un tad viņi man kategoriski teica, lai es te sēžu un nekustos, un tad tas viens puika uzcepās, viņam laikam nepatika, ka es tā nelaipni atbildēju viņam,» raidījumam stāstījis apmeklētājs Arnolds. «Es teicu: kāpēc tik agresīvi pret mani? Nu, tu baigais džeks esi, vai kā? Varbūt tas izraisīja kādu neapmierinātību, agresiju.»

Militārās policijas pārstāvis Normunds Stafeckis skaidrojis, ka «izraisījās tādas mazliet vārdiskas sarunas starp mūsu drošības dienesta cilvēku un šo apmeklētāju un, lai šī situācija nepāraugtu incidentā, šis cilvēks tika pavadīts līdz izejai».

Militārā policija norāda, ka Arnolds pārkāpis divus Saeimas iekšējās kārtības punktus. Pirmkārt, viņš centies pasniegt dāvanu, pirms tā izgājusi pretterorisma drošības pārbaudi. Otrkārt, nav pakļāvies militārā policista pavēlei dāvanu atdot.

Armija arī atzīst: šis ir pirmais gadījums atjaunotās Latvijas vēsturē, kad no parlamenta izsviež likumīgi ienākušu apmeklētāju.