Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts prezidents neredz Ingunu Sudrabu kā premjera kandidātu

Valsts prezidents Valdis Zatlers netieši norāda, ka neuzrunātu Valsts kontroles vadītāju Ingunu Sudrabu premjera amatam, ja šis jautājums kļūtu aktuāls.

«Mums ir viena iestāde, kam uzticas, un šo iestādi vada Inguna Sudraba. Tā ir mūsu vērtība šobrīd. Es domāju, ka Ingunai Sudrabai šobrīd jāvada Valsts kontrole,» intervijā laikrakstam «Diena» sacīja Zatlers.

Jautāts, vai apsvēris iespējamos premjera amata kandidātus gadījumā, ja krīze ir tik dziļa un Godmaņa kungam nākas demisionēt, Zatlers atbild, ka viņu vairāk uztrauc, ka partijas runā par bezpartejisku kandidātu.

«Tas parāda to, ka partijas ir vājas, ka tām nav līderu un nav arī faktisku kandidātu. Šis process tādā gadījumā ir jau daudz plašāks un grūtāk kontrolējams, un var ievilkties ļoti ilgā laikā,» sacīja Valsts prezidents.

«Partijām, ja tās grib uzņemties atbildību un virzīt savus cilvēkus ministru posteņos, ir jāatmet visi apvainojumi, priekšvēlēšanu cīņas taktiskie gājieni un jāsaprot, ka jāstrādā valsts labā. Valstij šobrīd ir problēmas. Tāda situācija vēl nav bijusi. Valsts ir kritiskā periodā, tā nav politiskā cīņa par varu, kad valstī ir augšupeja un ekonomika attīstās, kopprodukts pieaug. Ir jautājums, kurš apturēs ekonomikas lejupslīdi, kurš apturēs to, ka labklājība krīt. Tas ir atbildības un drosmes jautājums,» — tā prezidents.