Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz KNAB šefa amatu Godmanis tomēr varētu virzīt Lieljuksi

«Premjers neformālās sarunās ir pieminējis, ja pašreizējie divi kandidāti neaiziet tālāk, tad viņš virzīs [Valsts policijas priekšnieku Aldi] Lieljuksi,» laikrakstam «Diena» atzinis zinošs varas partijas politiķis par iespējamo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) šefa kandidātu.

Ministru prezidenta Ivara Godmaņa preses pārstāvis Edgars Vaikulis apstiprinājis, ka «dažādās koalīcijas politiķu sarunās premjers ir izteicies, ka par KNAB priekšnieku varētu virzīt sabiedrībā pazīstamu tiesībsargājošo vai drošības iestāžu pārstāvi». Vaikulis atturējās teikt, vai premjers minējis Lieljuksi vai kādu citu.

Kamēr konkurss nav beidzies, Godmanis plašāk nekomentēšot tālāko rīcību.

Noprotams, ka koalīcijā ir lielas šaubas par abu valdības virzīto KNAB priekšnieka amata kandidātu — zvērināta advokāta Artūra Zvejsalnieka un uzņēmēja Normunda Vilnīša — atbilstību un profesionālajām spējām vadīt KNAB. Tāpēc arī neformālās politiķu sarunās apspriesti risinājumi, lai, konkursam ciešot sakāvi, KNAB vairs ilgi nepaliktu bez vadītāja.

Formāli konkursam patlaban ir vairāki risinājumi. Process var beigties jau otrdien, pēc Nacionālās drošības padomes (NDP) sēdes, kas tālāk var nevirzīt nevienu no abiem kandidātiem. Savukārt, ja NDP tomēr atbalstīs vienu kandidātu, par viņa virzīšanu uz Saeimu vai atteikšanos no tā lems valdība. Kopumā gan iespējamība, ka kāds no abiem kandidātiem kļūs par KNAB priekšnieku, tiek vērtēta kā maz ticama. Teorētiski par pretendentu, kuru NDP varētu virzīt tālākai procedūrai, tiek minēts Vilnītis.