Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzbrukumu inkasentiem izplānojis cilvēks ar juridisko izglītību

[s:21492], nolaupot naudu un nogalinot inkasentu, ir cilvēks ar augstāko juridisko izglītību, pirmdien vēsta laikraksts «Telegraf».

Laikraksta rīcībā nonākusi neoficiāla informācija, ka bijušajam policistam Jānim Ozoliņam ir augstākā juridiskā izglītība un par policistu, visticamāk, viņš nolēmis kļūt uzreiz pēc skolas pabeigšanas — 1994. gadā. Izturot lielu konkursu, viņš iekļuva jaunizveidotajā Policijas akadēmijā. Un, kā teikuši viņa kursabiedri, Jānis mācījies labi. Turklāt daudzi no tieši šo kursu beigušajiem patlaban policijā strādā augstā amatā.

Pēc akadēmijas beigšanas jaunais policists nosūtīts uz vienu no nemierīgākajiem Rīgas rajoniem — Latgales priekšpilsētu, kur nostrādāja vairākus gadus, līdz tika paaugstināts uz Rīgas Galvenās policijas pārvaldes pirmo nodaļu. Viņa bijušie kolēģi no šīs nodaļas ir izbrīnīti par vīrieša pastrādāto noziegumu, norādot, ka viņš nekad neesot «tiecies pēc zvaigznēm debesīs» un kāpēc bija jānogalina cilvēks 150  tūkstošu latu dēļ — vēl būtu saprotams, ja runa būtu par 50 miljoniem.

Pildot policista pienākumus, Jānis iepazinies ar savu nākamo sievu, kas arī strādāja policijā. Pārim 2000. gadā sākušās problēmas policijā — sākumā par dienesta pienākumu nepildīšanu no amata atlaists Jānis, bet drīz vien policiju pēc pašas vēlēšanās pametusi arī viņa sieva.