Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Parādnieki bojā mājas

Amerikāņu nekustamo īpašumu aģenti, kam jānodarbojas ar cilvēkiem parādu dēļ atņemto māju pārdošanu, žēlojas par šo objektu stāvokli. Atsavinātā īpašuma bijušie īpašnieki ir nikni uz bankām un savu niknumu izgāž uz viņiem kādreiz piederējušām mājām un dzīvokļiem.

Viņi demontē iebūvēto sadzīves tehniku, bojā grīdas, sienas un griestus… ASV uzskaites birojs 3. februārī publiskojis atskaiti par nekustamo īpašumu stāvokli 2008. gada beigās. Saskaņā ar šo dokumentu valstī tukšas ir aptuveni 19 miljoni māju. Tas ir vislielākais rādītājs kopš 1960. gada. Analītiķi uzskata, ka tukšo māju skaita palielināšanās notiek pēc ķēdes reakcijas principa: ja kādā rajonā bankas vairākiem hipotēkas parādniekiem atņem mājas, nekustamo īpašumu vērtība šajā rajonā automātiski krītas. Tā dēļ krītas arī pārējo māju īpašnieku mājokļu vērtība, kas, kā likums, ir iegādāta par kredītu.