Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apinis iebilst pret Medicīnas bibliotēkas apvienošanu ar LNB

Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis ir pret Latvijas Medicīnas bibliotēkas apvienošanu ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, norādot, ka tās pilda atšķirīgas funkcijas, portālu «Apollo» informēja biedrībā.

Savu neapmierinātību Apinis paudis arī Valsts prezidentam Valdim Zatleram, premjeram Ivaram Godmanim, Saeimas priekšsēdētājam Gundaram Daudzem, veselības ministram Ivaram Eglītim un izglītības un zinātnes ministrei Tatjanai Koķei. Viņš šīs amatpersonas aicina rūpīgi pārskatīt 5. februārī publiskoto valsts iestāžu reorganizācijas (apvienošanas) plānu. Pēc viņa domām, šāds plāns liecina par premjera padomnieku neinformētību vai arī to, ka viņi nekad nav apmeklējuši bibliotēkas.

«Valsts iestāžu reformu plāna sastādītāji nezina, ka Latvijā Kultūras ministrijas pakļautībā strādā Latvijas Nacionālā bibliotēka ar četriem miljoniem vienību visās zinātņu nozarēs ar pamatprofilu humanitārajās un sociālajās zinātnēs, bet Izglītības un zinātnes ministrijas paspārnē — Latvijas akadēmiskā bibliotēka, kas ir viena no vecākajām bibliotēkām Eiropā un ilgus gadus kalpojusi Zinātņu akadēmijai. Šajā bibliotēkā ir 3,3 miljoni vienību liels ķīmijas, fizikas un medicīnas literatūras krājums,» norāda Apinis.

Viņš uzsver, ka katra no Latvijas valsts bibliotēkām pilda savas atšķirīgas, strikti noteiktas, valstij nozīmīgas funkcijas. Vislielākais medicīnas informācijas resursu krājums ir Latvijas Medicīnas bibliotēkā. Bibliotēkas krājumā ir gandrīz pusmiljons grāmatu, žurnālu un citu materiālu.

Latvijas Medicīnas bibliotēka dod iespējas tikt klāt visām nozīmīgākām pasaules medicīnas datu bāzēm. Arī 2009. gadam ir pasūtītas datu bāzes, kas, pateicoties ārvalstu bibliotēku atbalstam, Latvijas Medicīnas bibliotēkai piešķirtas ar lielām atlaidēm. Bibliotēka visas Latvijas ārstiem nodrošina pieeju datu bāzēm «DynaMed» (uz pierādījumiem balstīts resurss), «First Consult» (uz pierādījumiem balstīts uzziņu avots praktizējošiem ārstiem), «The Scientific & Medical ART» (SMART), «Imagebase», «Medline».

Apinis aicina rūpīgi pārdomāt jaunizstrādāto valsts iestāžu reorganizācijas plānu, pirms bibliotēku mākslīgas, nepamatotas apvienošanas aicināt uz sarunu speciālistus.