Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī otrā KNAB pārbaudē pārkāpumi Zatlera darbībās nav konstatēti

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pabeidzis arī otru pārbaudi saistībā Valda Zatlera kā valsts amatpersonas — valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību «Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca» valdes priekšsēdētāja — atalgojuma noteikšanu, kā arī Zatlera kā IK «Ortopēdijas privātprakse» ārsta sniegtajiem pakalpojumiem medicīnas sabiedrības «ARS» telpās.

Izvērtējot pārbaudes gaitā iegūto informāciju, secināts, ka Zatlers kā valsts amatpersona savā darbībā nav pārkāpis likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» noteiktos ierobežojumus un aizliegumus, portālam «Apollo» pavēstīja KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs.

KNAB konstatējis, ka Zatlers, ieņemot kapitālsabiedrības «Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca» valdes priekšsēdētāja amatu, saņēmis atalgojumu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Izvērtējot Zatlera kā IK «Ortopēdijas privātprakse» ārsta sniegtos pakalpojumus medicīniskajā sabiedrībā «ARS», noskaidrots, ka viņš sniedza pakalpojumus kā ārsts, bet samaksu par viņa sniegtajiem pakalpojumiem saņēma viņa sieva kā individuālais komersants.

Atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta skaidrojumam šāda Zatlera ārsta prakse nav bijusi pretlikumīga.

Savukārt Valsts darba inspekcija, pēc KNAB lūguma sniedzot skaidrojumu par darba līguma slēgšanu ar nodarbinātajiem darbiniekiem IK «Ortopēdijas privātprakse», konstatēja, ka Zatleram par darba uzdevumu pildīšanu nav veikta darba samaksa un ar viņu nav nodibinātas darba līgumiskās attiecības Darba likuma 40. pantā reglamentētajā kartībā, proti, darbinieks tiek nodarbināts uzņēmumā pie darba devēja bez rakstveidā noslēgta darba līguma un bez atlīdzības, tādējādi darba devējam pārkāpjot darba tiesiskās attiecības regulējošo normatīvo aktu prasības un pieļaujot administratīvo pārkāpumu.

Tā kā darbinieka nodarbināšanai bez rakstveidā noslēgtā darba līguma līdz 2007. gada 31. maijam Lilitas Zatleres uzņēmumā «Ortopēdijas privātprakse» bija pagājis administratīvā soda piemērošanas termiņš, VDI nevarēja sākt lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.

Pērn KNAB pabeidza pirmo pārbaudi saistībā ar Zatlera kā valsts amatpersonas — valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību «Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca» valdes priekšsēdētāja — darbības atbilstību likuma «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» normām, pieņemot no pacientiem dāvanas — pateicības par ārsta darbu.

KNAB toreiz konstatēja, ka Valsts prezidents laikā, kad bija ārsts, nav izdarījis koruptīvu noziegumu.

Veicot Zatlera kā valsts kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētāja darbības atbilstības pārbaudi, tika konstatēts, ka papildus valsts amatpersonas amatam Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā viņš pildīja ārsta pienākumus. Pārbaudes laikā pieņemti paskaidrojumi no Zatlera pacientiem, kas ārstējās slimnīcā 2006. un 2007. gadā. Sniegt paskaidrojumus piekrituši 377 pacienti. Taču neviens no aptaujātajiem pacientiem nav liecinājis, ka Zatlers pirms vai pēc veiktās operācijas ir prasījis papildu samaksu par operācijas veikšanu.

Vienlaikus konstatēts, ka Zatlers kā ārsts no pacientiem saņēmis dāvanas par operācijas veikšanu. Ņemot vērā šos faktus, kā arī nošķirot Zatlera kā valsts kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētāja un kā ārsta, kas nav valsts amatpersonas amats, darbību, secināts, ka saņemtās dāvanas vērtējamas tieši kā dāvanas, kas saņemtas ārpus valsts amatpersonas pienākumu pildīšanas.

Izvērtējot saņemto dāvanu vērtību, konstatēts, ka neviena saņemtā dāvana, par kuru pacienti sniedza informāciju, nepārsniedza likumā atļauto vērtību, kas ir viena minimālā mēnešalga. Pacientu sniegtā informācija liecina, ka divos gadījumos tika dāvināta nauda, citos — ziedi, saldumi, alkohols, pašu pacientu veidotie darbi.