Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

16. martā ap Brīvības pieminekli barjeru nebūšot

Rīgas Dome (RD) jau saņēmusi vairākus pieteikumus, lai 16. martā, leģionāru piemiņas dienā, pie Brīvības pieminekļa rīkotu dažādus pasākumus, taču šogad, tāpat kā pērn, ap pieminekli barjeras sliet nav plānots.

Rīgas izpilddirektors Andris Grīnbergs aģentūrai BNS pastāstīja, ka saņemti pieteikumi no Latvijas Antifašistiskās komitejas un partijas «Dzimtene», Rīgas Domes deputāta Genādija Kotova («Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā») un organizācijas «Daugavas vanagi».

Pirmais pieteikums saņemts no Antifašistiskās komitejas, tāpēc pārējiem jau nosūtīts atteikums, taču arī pirmo pieteicēju pasākums vēl tiks stingri vērtēts. «Domāju, ka viņi neveiks šo pasākumu, jo viņu darbība tiek rūpīgi analizēta no apdraudējumu viedokļa,» sacīja izpilddirektors.

Taču viņš norādīja, ka pilnībā pasākumus šajā datumā Dome nevar aizliegt un, «saasinoties politiskajai situācijai, vienalga būs pasākumi, ziedu nolikšana».

Pašvaldība kopā ar valsts iestādēm un policiju plāno īstenot drošības pasākumus, tiesa gan, atšķirībā no 2007. gada barjeras ar Brīvības pieminekli izvietot nav plānots, bet kārtības nodrošināšanu uzticēt policijai. «Žogs nav tas labākais, kā sakārtot šīs lietas,» sacīja Grīnbergs.

Pēdējos gados pie Brīvības pieminekļa Rīgā 16. martā notiek ne vien leģionāru un viņu atbalstītāju pasākumi, bet arī pretēji domājošo organizāciju protesta akcijas, kas iepriekšējos gados izraisījušas arī sadursmes ar policiju. Pirms diviem gadiem, lai izvairītos no provokācijām, ap Brīvības pieminekli bija izvietotas barjeras, savukārt pērn tradicionālo pasākumu norises vietu apjoza policistu ķēde.

Leģionāru rīkotie publiskie pasākumi 16. martā, īpaši gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, ik gadu rada milzu ažiotāžu gan Latvijā, gan pasaulē. Lai gan viņi izmisīgi cenšas izskaidrot, ka nav bijušie «Waffen SS» vīri, ārpus Latvijas viņus parasti dēvē par bijušajiem esesiešiem.