Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atbrīvotā kuģa «Faina» jūrniekiem pašiem jāapmaksā telefonsarunas

Kā telefonsarunā ar Ukrainas tiesībsardzi Ņinu Karpčovu paziņoja kuģa «Faina» kapteiņa pienākumu izpildītājs Viktors Ņikoļskis, no Somālijas pirātu gūsta atbrīvotā kuģa «Faina» jūrnieki būs spiesti apmaksāt savas četru mēnešu telefonsarunas no gūsta vietas, ziņo aģentūra ITAR-TASS. Šādu lēmumu pieņēmis kuģa īpašnieks. No jūrniekiem izmaksājamās summas ar šādu motivāciju atskaitīti jau pa 200 dolāriem (110 latiem) no cilvēka.

Jūrnieki to uzskata par «cinisku mēģinājumu ietaupīt uz gūstekņu rēķina». Viņi arī vērsušies Starptautiskajā Transporta darbinieku federācijā ar lūgumu aizstāvēt viņu tiesības atbilstoši kolektīvajam darba līgumam.

Pašlaik kuģis «Faina» ir ceļā uz Kenijas ostu Mombasu. Kuģi pastāvīgi apsargā amerikāņu karakuģis. Amerikāņu jūrnieki nogādājuši uz kuģa «Faina» dzeramo ūdeni, pārtiku un gultas veļu.

Visi apkalpes locekļi — Ukrainas, Krievijas un Latvijas iedzīvotāji — pēc ierašanās Kenijā vēlas izlidot uz Kijevu. Kā izteicās Viktors Ņikoļskis, viņš pats pavadīs mirušā kuģa kapteiņa Vladimira Kolobkova mirstīgās atliekas uz Sanktpēterburgu.

Jūrniekiem jau veikta medicīniskā apskate, un viņu stāvoklis atzīts par apmierinošu. Ņikoļskis norādīja, ka tad, kad sākās sarunas par kuģa atbrīvošanu, pirāti sāka jūrniekiem atļaut pastaigāties pa klāju un vingrot.