Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slakteris: valstī jāatdzīvina saimniecība

Latvijai jāizmanto produktivitāti attīstošie līdzekļi, lai valstī atdzīvinātu saimniecību, uzskata finanšu ministrs Atis Slakteris (TP), portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Igors Ivanovs.

«Arvien vairāk samazinās inflācija, bet globālā recesija turpina negatīvi ietekmēt IKP izaugsmi. Pašlaik aktīvi jāseko līdzi ārējās vides izmaiņām, jo valstu finanšu sistēmas atrodas sarežģītā mijiedarbībā. Situācijas saasināšanās var likt pārskatīt attīstības prognozes,» norāda finanšu ministrs.

«Paralēli globālās vides monitoringam jāturpina izmantot produktivitāti attīstošus instrumentus, lai ar pārdomātiem lēmumiem mazinātu recesijas ietekmi, atdzīvinātu saimniecību valstī un nodrošinātu sabiedriskā sektora darbību,» secinājis Slakteris.

FM atgādina, ka pirmdien Centrālā statistikas pārvalde (CSP) publiskoja oficiālos rādītājus par inflāciju un iekšzemes kopproduktu (IKP) Latvijā.

CSP aprēķini liecina, ka vidējais patēriņa cenu līmenis 2009. gada janvārī palielinājās par 2,2%, salīdzinot ar 2008. gada decembri. Salīdzinot 2009. gada janvāra patēriņa cenas ar 2008. gada janvāra rādītājiem, gada inflācija Latvijā bija 9,8%.

CSP ātrais novērtējums par IKP 2008. gada pēdējā ceturksnī liecina, ka IKP apjoms, salīdzinot ar 2007. gada 4. ceturksni, samazinājies par 10,5%.