Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Segliņš: Valsts kanceleja ministrus pataisa par idiotiem

Iekšlietu ministrs un Tautas partijas (TP) līderis Mareks Segliņš uzskata, ka Valsts kanceleja (VK) jautājumā par atalgojuma samazināšanu pataisa ministrus par idiotiem.

Ministri pirmdien pēc valdības komitejas sēdes neilgi aiz slēgtām durvīm pārrunāja jautājumu par atalgojuma samazinājumu ministriem. Pēc apspriedes nikns bija premjers Ivars Godmanis (LPP/LC), kas atteicās runāt ar žurnālistiem.

Savukārt Segliņš žurnālistiem pastāstīja, ka pie Godmaņa garastāvokļa vainojams jautājums par atalgojuma samazināšanu ministriem. Viņš uzsvēra, ka TP pārstāvošie ministri nerakstīs nekādus iesniegumus, jo vadošā partija uzskata, ka šis jautājums ir izlemts jau decembrī.

«Valsts kanceleja uztaisa ministrus par idiotiem. Lai viņi [Valsts kanceleja] dara savu darbu, viņiem algas ir lielākas nekā ministriem,» Segliņš pauda.

Savukārt VK direktore Gunta Veismane žurnālistiem atzina, ka ministri neesot sapratuši, no kuras summas jāatņem 15%.

Patlaban tikai Godmanis par janvāri saņēmis par 15% mazāku algu. Līdz ar to pārējie valdības locekļi martā saņems par 30% mazāku algu.

Jau vēstīts, ka, izpildot Saeimas pērn pieņemto likumu par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009. gadam, algu fonds samazināts par 15%, atsakoties no piemaksām, prēmijām un citiem maksājumiem.

Līdz ar to izrādījies, ka ministriem un premjeram mēnešalga nemaz nav jāsamazina un atalgojumu par janvāri viņi saņem pilnā apmērā. Taču premjers Ivars Godmanis jau 30. janvārī uzrakstīja iesniegumu, lai VK samazina viņa mēnešalgu par 15%.

Premjers aicinājis arī ministrus rakstīt VK iesniegumus, lūdzot algu samazinājumu, jo VK pēc savas iniciatīvas to darīt nedrīkst.

Ziņots arī, ka Tautas partiju pārstāvošie ministri piektdien izplatīja paziņojumu, kurā VK pārmeta, ka tā vilcinājusies īstenot jau pērn pieņemto lēmumu samazināt ministru algas par 15%.

Ministru atalgojumu aprēķina, ņemot vērā pērn vidējo sabiedriskajā sektorā strādājošo algu un piemērojot tai koeficientu 8, savukārt premjera algai — koeficentu 8,9. Līdz šim premjera alga bija apmēram 2162 lati, bet ministru alga — 1944 lati.