Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Arco Real Estate»: janvārī cenas kritušās vēl par 8,2%

Vidēji par 8,2% kritušās cenas sērijveida dzīvokļiem janvārī, liecina nekustamo īpašumu kompānijas «Arco Real Estate» veiktais nekustamā īpašuma ikmēneša tirgus pārskats. 
Janvārī turpinājās līdzšinējā tendence — sērijveida dzīvokļu cenu samazinājuma tempi pieauga. Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi cenas sērijveida dzīvokļiem janvārī kritās par 8,2%. Vidējā sērijveida dzīvokļu cena janvārī samazinājās līdz 858 eiro/m².

Janvārī sarucis dzīvokļu piedāvājuma skaits. Kopumā janvārī Rīgas dzīvokļu skaita piedāvājums samazinājies vidēji par 18% salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi. Tik liels kritums mēneša laikā līdz šim vēl nebija fiksēts. Piedāvājums nekustamā īpašuma portālos vidēji samazinājies par 21% attiecībā pret iepriekšējo mēnesi, bet sludinājumu portālos — par 14%. Līdz ar to varam secināt, ka aktivitāte strauji mazinājusies visiem iesaistītajiem tirgus dalībniekiem, tomēr vairāk tas novērots portālos, kur informācija tiek ievietota lielākoties ar starpnieku palīdzību. Līdz ar ekonomiskās situācijas straujo pasliktināšanos valstī un neizprotamu bankas turpmāko rīcību kredītpolitikā arī nekustamā īpašuma tirgus aktivitāte ir mazinājusies. Toties arvien lielāku interesi par nekustamā īpašuma iegādi izrāda tieši ārvalstnieki, kas nākotnē varētu šo tirgu padarīt aktīvāku.

«Arco Real Estate» apskatītajos mikrorajonos janvārī vidējā vienistabas dzīvokļa cena bija 876 eiro/m², un tā, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša cenām, samazinājusies par 7,7%; divistabu sērijveida dzīvokļu vidējā cena bija 859 eiro/m², un tā, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša cenām, samazinājusies par 8,9%; trīsistabu dzīvokļa vidējā cena bija 858 eiro/m², salīdzinot ar iepriekšējo mēneša cenām, tā samazinājusies par 8,8%, bet četristabu dzīvokļa vidējā cena bija 837 eiro/m², un tā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, samazinājusies par 7,1%.

Augstākās cenas janvārī tradicionāli saglabājās Teikā, kur vidēji 1 m² maksāja 981 eiro, un Purvciemā, kur 1 m² vidēji maksāja 951 eiro. Savukārt viszemākās cenas janvārī bija Bolderājā, kur 1 m² vidēji maksāja 739 eiro.

Ārpus Rīgas lielākajās apdzīvotajās vietās vislielākais kritums bija novērojams Jelgavā, kur sērijveida dzīvokļu cenas samazinājušās par 10%, maksājot vidēji 654 eiro/m², Kauguros — par 9%, maksājot attiecīgi vidēji 739 eiro/m², un Ogrē — par 9%, maksājot vidēji 819 eiro/m². Salaspilī cenas samazinājušās par 7%, vidēji maksājot 824 eiro/m².