Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Upuru skaits Austrālijas mežu ugunsgrēkos pieaudzis līdz 171

Upuru skaits postošajos krūmāju ugunsgrēkos Austrālijas dienvidaustrumu štatā Viktorijā pieaudzis par 40 - līdz vismaz 171, pirmdien pavēstīja policija.

Paredzams, ka upuru skaits vēl pieaugs, aģentūru «Reuters» telefoniski no Melburnas informēja Viktorijas policijas preses pārstāvis.

Ārkārtas dienesti izpostītajos apvidos atrod arvien jaunus ugunsnelaimes upurus. Kopš sestdienas liesmas izpostījušas 750 mājas un vairākus desmitus tūkstošus hektārus meža.

31 atsevišķs ugunsgrēks joprojām turpinās Viktorijas štatā, kur vietējie iedzīvotāji bailēs no uguns posta ar bažām gaida notikumu tālāko attīstību.

Upuru skaita ziņā tie ir Austrālijas vēsturē postošākie ugunsgrēki, un valsts premjers Kevins Rads to raksturojis kā «elli visā savā niknumā».

Ugunsgrēki izcēlušies lielā karstuma, stipro vēju, kā arī atsevišķos gadījumos ļaunprātīgas dedzināšanas dēļ.

Daudzi cilvēki gājuši bojā uz ceļa savās automašīnās, nespējot izvairīties no trakojošajām uguns liesmām, bet citi sadeguši savās mājās.