Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brigmanis: ja Roze paliktu, Rīgā būtu grautiņi

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis uzskata: ja demisionējušais zemkopības ministrs Mārtiņš Roze tomēr nebūtu piekāpies lauksaimnieku prasībām un palicis amatā, Rīga piedzīvotu vēl vienu grautiņu.

«Kādas būtu bijušas sekas, ja Roze būtu palicis amatā? Es tās prognozētu šādi — līdzīgs grautiņš, kā bija Vecrīgā 13. janvārī, tikai pie Zemkopības ministrijas un Ministru kabineta. Kā būtu beigusies situācija Maskavas ielā — es pat nezinu. Bet situācija parāda — reāli tā varēja izrīkoties ar jebkuru,» intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» prognozē Brigmanis.

Savukārt pati partija pret Rozi nostājusies, jo nedrīkstēja pieļaut paralizēt dzīvi Rīgā. Runājot ar «Zemnieku saeimas» vadītājiem, Brigmanim bijis skaidrs — viņi liks cilvēkiem bloķēt ielas līdz pēdējam — kamēr Roze nebūs atkāpies.

«Tas parāda jaunu cīņas taktiku, kurai politiķi nav līdz galam gatavi. Un ne tikai politiķi. Arī paši «Zemnieku saeimas» cilvēki atzina, ka viņi situāciju līdz galam kontrolēt nevar,» viņš skaidro.

Tajā pašā laikā Brigmanis atsaucas uz informāciju, ka ar zemnieku akcijām Rīgas ielās bija miljons latu. Salīdzinot ar Grieķijas zemnieku protesta akcijām, kur zemnieki ielās bija izgājuši ar koka ratiem, Latvijas lauksaimnieki uz Rīgu bija atbraukuši ar «Valmet» un «John Deer» firmu traktoriem, kas maksā bargu naudu.

«Es jau pats esmu zemnieks, turklāt ar lielu saimniecību, bet man nav iespēju nopirkt «John Deer» traktora vācu versiju, kas maksā pie 100 tūkstošiem latu. Es ilgi meklēju, kamēr atradu brazīliešu versiju, kas maksā uz pusi lētāk, un arī tad bija jāņem kredīts tehnikas iegādei. Un pēdējo traktoru, ko pirku, es sapratu, ka vairs neko īpašu nevaru atļauties, bija vien jāpērk «Belarus» traktors par padsmit tūkstošiem latu. Bet ir taču jāskatās, kā veidot savu saimniekošanu,» saka deputāts.

Aizstāvot Rozi, kam pārmet, ka nav izcīnīti maksājumi zemniekiem, Brigmanis atgādina, ka laikā, kad sākās sarunas ar Eiropas Savienību, kad tika veidots tām ietvars, zemkopības ministrs nebija vis Roze, bet Tautas partijas pārstāvis Atis Slakteris.