Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brigmanis: koalīcijā ir pretenzijas pret TP politiku

«Iekšējā koalīcijas sajūta ir tāda, ka Godmaņa dienas amatā ir skaitītas, ja konsekventi savu politiku turpinās Tautas partija. Tā ir pateikusi — vai nu tu atrodi vēl koalīcijas partnerus, vai arī valdība krīt,» atklāj Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Viņš intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» teic, ka konsekvence ir tikai viena — ir redzams, ka premjers Ivars Godmanis nevar paplašināt šo koalīciju, un tas nozīmē, ka tad valdība ir jāgāž.

Brigmanim arī ir skaidrs, ka opozīcija nemaz negrib strādāt koalīcijā un to nevēlas, jo nāk pašvaldību vēlēšanas.

«Viņi varētu nospēlēt skaistu spēli — pateikt: jā, mēs nākam valdībā, bet tad, kad sāktos reālas sarunas, noraidīt vienu ministra kandidatūru pēc otras. Un piedāvāt konsekventi tikai tādas kandidatūras, kas nemaz netaisās valdībā strādāt. Un kāpēc lai gan kāds tur ļoti gribētu iet? Paskatieties, kādas ir ministru algas: jā, salīdzinot uz tādu cilvēku fona, kas saņem ap trīssimt latiem, ļoti lielas. Bet pēc samazinājuma par 15% ministra alga ir ap 1000 latiem uz rokas. Kurš savas jomas profesionālis, topmenedžeris, kāro ministra amatu par šādu algu?» vaicā Brigmanis.

Taču, jautāts par Zaļo un zemnieku savienības nostāju valdības stabilitātes jautājumā, Brigmanis uzsver, ka premjeru nenodos un, ja Godmanis jūt sevī spēku turpināt strādāt, tas viņam pašam jāapzinās un jāpasaka.

Brigmanis arī atklāj, ka šis Saeimas sasaukums ir vājš, jo ievēlēts treknajos gados un tagad, liesajos gados, ir gluži nespēcīgs. Viņš pieļauj iespēju, ka varbūt jānomaina Saeima, nevis valdība. «Būšu cinisks. Jā, šī ir vāja Saeima, un tās laiks ir pagājis,» Brigmanis atzīstas.