Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskavas dārgākie dzīvokļi

Visdārgākais no janvārī Krievijas galvaspilsētā pārdotajiem dzīvokļiem maksāja 34 miljonus ASV dolāru.

Kā pastāstīja nekustamo īpašumu aģentūras «DOKI» ģenerāldirektors Valērijs Barincevs, runa ir par apartamentiem ar 682 kv.m platību vienā no elites klases jaunceltnēm Korobeiņiku šķērsielā. Šā objekta kvadrātmetra cena bija 49 853 dolāri.

«DOKI» speciālistu saraksta otro rindu ieņem 663 kv.m dzīvoklis Patriaršije prudi rajonā. Par to tiek prasīti 26 miljoni dolāru jeb 39 215 dolāri par kvadrātmetru. Trešajā vietā ir 452 kv.m dzīvoklis 1905. gada ielā. Tā cena — 19,5 miljoni dolāru jeb 43 141 dolārs par kvadrātmetru.

Visi minētie  dzīvokļi atrodas jaunceltnēs, kuras pārdod attīstītāju kompānijas. Tajā pašā laikā sekundārajā tirgū ir apartamenti ar 450 kv.m lielu platību Povarskajas ielā, kurus jaunais īpašnieks var iegādāties, samaksājot 24 miljonus dolāru jeb 43 333 dolārus par kvadrātmetru. Līdzīgu cenu par kvadrātmetru pārdevējs prasa par 336 kv.m dzīvokli Boļšaja Jakimankas ielā.

Kopumā saskaņā ar Valērija Barinceva aprēķiniem 2009. gada janvārī Maskavā pārdošanai bija izlikti 44 ekskluzīvi dzīvokļi. Turklāt viņš īpaši atzīmēja, ka cenas šajā tirgus segmentā krītas — vēl pagājušajā vasarā kvadrātmetra cena sniedzās līdz pat 74 000 ASV dolāru atzīmei.