Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielākā līguma profesionālajā sportā īpašnieks atzinies steroīdu lietošanā

Ņujorkas «Yankees» beisbolists Alekss Rodrigess, kam ir lielākais līgums profesionālajā sportā, atzinies aizliegto preparātu lietošanā 2003. gadā.

Kā sestdien vēstīja «Sports Illustrated», Rodrigess bijis starp 104 sportistiem, kuru organismā toreiz tika konstatēti sniegumu uzlabojoši steroīdi, tomēr analīžu rezultāti palika nepubliskoti. Beisbolista analīzēs tolaik tika atrasti primobolans un testosterons.

«Man ir ļoti žēl,» intervijā ESPN norāda Rodrigess, kas 2001. gadā noslēdza līgumu ar Teksasas «Rangers» komandu uz desmit gadiem par 252 miljoniem ASV dolāru (138 miljoniem latu). «Kad 2001. gadā ierados Teksasā, uz mani tika izdarīts milzīgs spiediens. Jutos tā, it kā viss pasaules smagums būtu uzkrauts tieši man, un tas ar katru dienu tikai pieauga. Es biju jauns, es biju stulbs, es biju naivs.»

Jau tolaik Rodrigesa līgums bija par 63 miljoniem dolāru lielāks nekā otrais iespaidītākais līgums beisbola vēsturē.

2004. gadā Rodrigess pārgāja uz «Yankees» komandu, bet 2007. gada beigās viņš noslēdza jaunu līgumu uz desmit gadiem, bet šoreiz jau par 275 miljoniem dolāru (150 miljoniem latu).

Savā karjerā Rodrigess kļuva par visu laiku jaunāko spēlētāju, kurš veicis 500 home run. Šobrīd viņam ir 553 home run un beisbolists tiecas pēc Berija Bondsa rekorda, kas izdarījis 762 home run. Tiek uzskatīts, ka arī Bondss bija starp šiem 104 sportistiem, turklāt viņam tuvākajā laikā gaidāma tiesa par melošanu federālajiem aģentiem.

Par notikušo izteicies arī ASV prezidents Baraks Obama, nosaucot jaunumus par «drūmiem», taču izsakot pārliecību, ka Beisbola augstākā līga (MLB) darīs visu, lai to atrisinātu.