Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Mājokļa jautājums»: No spēļu zāles par atpūtas un darba telpu

Pārmaiņas ik pa laikam skar mūs visus. Vieniem ar tām samierināties ir vieglāk, citiem, it īpaši vecākās paaudzes cilvēkiem, — grūtāk. 4. februāra «Mājokļa jautājums» šoreiz sarūpējis pārmaiņas dienas aprūpes centra «Liepa» iemītniekiem. No mājīgajām telpām, kur centrs atradies līdz šim, tam jāpārceļas uz vietu, kur iepriekš bijusi spēļu zāle. «Mājokļa jautājums» darīs visu, lai arī tur viņi justos jauki un omulīgi.

Dienas aprūpes centrs «Liepa» vecajiem ļaudīm ir gan darbs, gan mājas, gan mācību vieta vienlaikus. Te viņi ik dienas dodas ar lielu nepacietību. Vecie cilvēki šeit atgūst sajūtu, ka ir vajadzīgi un nav vientuļi. Ik dienas te sanāk apmēram 20–30 pensionāru, kas šādi savas vecumdienas vēlas padarīt krāsainākas un priecīgākas. Šaha spēle, vingrošana, koris, adīšana — garlaicīgi nav nevienam. Tā vietā, lai gaustos vai justos nevajadzīgi, šie cilvēki atraduši veidu, kā sevi piepildīt.

Aiziet no vecajām telpām visiem ir grūti, taču tas jādara, jo vecās telpas vajadzīgas pastāvīgajiem pansionāta iemītniekiem, kas te uzturas arī naktī. Jaunajās telpās, kur iepriekš atradusies spēļu zāle, nākamajiem iemītniekiem svarīgi, lai būtu mājīgi, daudz gaismas un priecīgu krāsu. Telpa tiks sadalīta vairākās zonās — gan centra darbiniekiem, gan iemītniekiem. Te būs gan nodarbību telpa, gan virtuvīte, atpūtas un pasākumu vieta. «Mājokļa jautājumam» šoreiz jāstrādā ar vismaz 10 reižu lielāku telpu, nekā ierasts. Lai telpa būtu mājīga un gaiša, sienām izvēlēti siltie, pavasarīgie toņi. 70% telpas grīdas tiks klātas ar mīksto segumu, bet grīdas daļu, kas atrodas tuvāk durvīm, segs lamināts. Telpas izgaismošanai tiks izmantotas dienasgaismas spuldzes, bet melnos spēļu zāles griestus aizstās iekaramie gaišie griesti.