Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«VEF Rīga» aicina Rīgas ASK veidot vienu klubu

Šodien, 10. februārī, basketbola klubs «VEF Rīga» nosūtījis valdes priekšsēdētāja Māra Martinsona parakstītu vēstuli basketbola kluba Rīgas ASK prezidentam Jānim Birkam ar aicinājumu sākt sarunas par šo abu galvaspilsētas klubu konsolidāciju.

Pēc VEF domām, Rīgā ir nepieciešams izveidot vienu stipru, nacionālu komandu, un ekonomiskā krīze pasaulē, Latvijā un mūsu vadošajos basketbola klubos ir brīdis, lai par šo jautājumu beidzot domātu nopietni.

Vēstulē VEF basketbola klubs paziņoja: «Lai arī basketbolu lepni dēvējam par savu nacionālo sporta veidu, ne Baltijas, ne Eiropas čempionātu turnīru tabulas par to neliecina. Tā vietā, lai ambiciozi konkurētu starptautiski, galvenās pūles Latvijas vadošie klubi ieguldījuši cīņā par pašmāju zeltu. Vai pirmie ciemā ir adekvāts statuss bijušajai Eiropas basketbola galvaspilsētai? Mums ir jāatgriežas starp labākajiem. Tas iespējams, Rīgā izveidojot vienu stipru, nacionālu komandu. Tas jādara pārdomāti, nevis radot iedomātu superklubu, bet nopietnu basketbola piramīdas virsotni. Ekonomiskā krīze pasaulē, Latvijā un mūsu vadošajos basketbola klubos ir brīdis, lai par šo jautājumu beidzot domātu nopietni.»

«Ņemot vērā iepriekšminēto, ārējos un iekšējos faktorus, leģendāro vārdu vērtību, kā arī reālās nākotnes perspektīvas, pamatojoties uz publiski izskanējušo informāciju, basketbola klubs «VEF Rīga» aicina Rīgas ASK valdi sākt sarunas par klubu konsolidāciju.»

«Mūsuprāt, tieši apvienošanās ir risinājums esošās situācijas stabilizēšanai un atslēga uz turpmākajiem sasniegumiem. Arī vēsturiski Latvijas vīriešu basketbolā augstākie panākumi gūti tad, kad mums ir bijis viens vadošais klubs. Tāds bija ASK 60. gados, VEF — 80., 90. gados — «Brocēni» un 2000. gadu sākumā — «Ventspils». 1997. gadā «Brocēni» bija starp 24 labākajām Eiropas komandām, 2004. gadā BK «Ventspils» — labāko 32 skaitā. Pašreizējie rezultāti ar šiem nav salīdzināmi. Arī visās bijušajās padomju republikās bija savi flagmaņi. Arī atjaunotais sieviešu basketbola klubs «TTT/Rīga» un Rīgas «Dinamo» hokejā ir uzskatāmi un vērā ņemami piemēri. Karognesējam ir jābūt, bet šobrīd Latvijas vīriešu basketbolā tāda nav.»

«Viens stiprs galvaspilsētas klubs nozīmētu ne tikai nopietnu cīņu par vietu elitē, bet arī konkurētspējīgu valstsvienību. Spēlējot pret Eiropas labākajiem, krātos nepieciešamā pieredze, lai savu meistarību pēc tam ieguldītu Latvijas izlases sasniegumos. Pārāk ilgi mūsu basketbola līmenis ir celts mākslīgi uz viesstrādnieku rēķina, pārāk dārgi var maksāt valstsvienības atkarība no pāris vadošo spēlētāju patriotisma. Monēta var nokrist arī uz otru pusi.»

«Viens klubs nozīmētu arī finansiālo jautājumu ievērojami sekmīgāku risināšanu. Skaidri definēta īstermiņa un ilgtermiņa stratēģiskā izaugsme nopietnā, starptautiski konkurētspējīgā klubā koncentrētu sponsoru ieguldījumu un piesaistītu nedalītu līdzjutēju uzmanību. Šāds klubs kā jaunatnes basketbola piramīdas virsotne ar skaidriem noteikumiem un reālu attīstības vīziju soli pa solim nostiprinātu basketbola kā Latvijas vadošā sporta veida konkurētspēju Eiropā.»

«Mēs esam basketbola patrioti un savu nodomu nopietnību esam pierādījuši — pieci basketbola kluba VEF spēlētāji jau pēc debijas sezonas tika iekļauti Latvijas II izlasē, divi no viņiem valstsvienības sastāvā aizvadīja arī vairākas pārbaudes spēles, savukārt ekonomiskās krīzes sekas VEF kluba budžetu nav tieši skārušas, tāpēc, apzinoties situāciju, mēs atbildīgi esam uzņēmušies iniciatīvu un ceram uz basketbola kluba Rīgas ASK izpratni par basketbola vietu un nozīmi Latvijā un klubu apvienošanās ieguvumiem, un atsaucību sekmīgai sadarbībai.»