Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Juridiskā komisija aicina steidzami lemt par deputātu algu samazināšanu

Saeimas Juridiskā komisija otrdien pirms pirmā lasījuma atbalstīja grozījumus Saeimas Kārtības rullī, kas paredz samazināt Saeimas izdevumus uz deputātu atalgojuma un apakškomisiju rēķina, portālu «Apollo» informēja Saeimas Preses dienestā.

Komisijas deputāti vienbalsīgi atbalstīja šos priekšlikumus un nolēma lūgt Saeimu skatīt tos steidzamības kārtā divos lasījumos.

Saeimas Prezidija un Frakciju padomes rosinātie grozījumi paredz par 15% samazināt deputātu amatalgu. Tāpat plānots, ka katra pastāvīgā Saeimas komisija var veidot ne vairāk kā divas apakškomisijas un katrs deputāts var būt ne vairāk kā divu apakškomisiju loceklis.

«Šis ir nākamais konsekventais solis, lai samazinātu parlamenta izdevumus un iekļautos kopīgajā taupības gaisotnē. Līdztekus šiem Kārtības ruļļa grozījumiem jau ir noteikti arī citi izdevumu ierobežojumi, piemēram, samazinot komandējumu izdevumus, kā arī atsakoties no naudas balvām, prēmijām un atvaļinājuma pabalstiem Saeimas darbiniekiem,» norāda Juridiskās komisijas vadītāja Vineta Muižniece (TP).  

Jau ziņots, ka Saeima jau pagājušajā gadā ierobežojusi savus tēriņus, ietaupot vairāk nekā 770 000 latu. Tāpat, lemjot par 2009. gada valsts budžeta grozījumiem, Saeima sākotnēji plānoto parlamenta budžetu samazināja par 18%.