Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vilnītis: neviens no mums nav eņģelis

Nacionālās drošības padomes (NDP) virzītais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amata kandidāts Normunda Vilnītis pieļauj iespēju, ka Saeima viņa kandidatūru varētu arī neapstiprināt, ziņo Latvijas Radio.

Vilnītis pēc NDP sēdes žurnālistiem izteicās, ka Saeimas deputāti varētu neapstiprināt viņa kandidatūru: «Nezinu. Viss ir iespējams.»

Jautāts, vai viņam ir kādi grēki, kas liegtu kļūt par KNAB vadītāju, Vilnītis atbildēja, ka neviens nav eņģelis. «Nezinu, ko uzskata par grēkiem. Neviens no mums nav eņģelis,» — tā Vilnītis.

Vilnītis iepriekš strādājis Latvijas Policijas akadēmijas Civiltiesību zinātņu katedrā un Juridiskajā koledžā par lektoru. Viņš bijis Iekšlietu ministrijas Narkotiku apkarošanas biroja priekšnieka vietnieks, Iekšlietu ministrijas Personu aizsardzības dienesta nodaļas priekšnieks, Iekšlietu ministrijas Organizētās noziedzības apkarošanas biroja sevišķi svarīgu lietu inspektors un galvenais inspektors.

Vilnītis ieguvis Latvijas Policijas akadēmijā tiesību zinātņu maģistra akadēmisko grādu civiltiesību apakšnozarē, patlaban viņš studē M. Lomonosova Maskavas Valsts universitātes aspirantūrā.

Iepriekš valdībā apstiprinātā kārtība, kādā ierosina ieteikt iecelšanai amatā KNAB priekšnieku, nosaka, ka pēc NDP locekļu viedokļa uzklausīšanas Ministru prezidents virza vienu vai vairākus pretendentus apspriešanai Ministru kabineta sēdē un ieteikšanai iecelt KNAB priekšnieka amatā.

Ja Ministru kabinets nevienu no Ministru kabineta sēdē apspriestajiem kandidātiem neiesaka Saeimai iecelšanai KNAB priekšnieka amatā, valdība nosaka laiku un termiņu atkārtotai pretendentu pieteikumu iesniegšanai.

Kopumā Valsts kanceleja saņēma 17 pieteikumus uz KNAB vadītāja amatu. Viens no sākotnējiem kandidātiem atsauca savu dalību konkursā. Vēlāk izvērtēšanai atbildīgajām institūcijām tika nosūtīti materiāli par 14 kandidātiem, kuri pieteikušies uz KNAB priekšnieka amatu. Valdība uzklausīja septiņus kandidātus, no kuriem, kā jau minēts, vērtēšanai NDP virzīja divus — Zvejsalnieku un Vilnīti.