Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krauklis grib par 15–20% samazināt pārtikas cenas

Saeimas deputāts Vents Armands Krauklis (TP) aicina Saeimas Tautsaimniecības komisiju diskutēt par iespēju noteikt mazumtirdzniecībā maksimālo piecenojumu tādām pārtikas precēm kā pienam, sviestam, krējumam, maizei, svaigai gaļai un kartupeļiem. Deputāts cer, ka tādējādi šo preču cenas veikalos samazinātos vismaz par 15–20%.

Par to portālu «Apollo» informēja Tautas partijas pārstāve Sarmīte Kolāte.

Krauklis paredz, ka, nosakot maksimālo pieļaujamo piecenojumu šīm pārtikas precēm 8–10% procentu robežās, tiktu panākts, ka šo preču cenas veikalos samazinātos vismaz par 15–20%, savukārt nodokļu ieņēmumi palielinātos, jo cilvēki varētu atļauties nopirkt vairāk. Pirkšanas apjoma palielinājums būtu izdevīgs ražotājiem un lauksaimniekiem, uzskata tautas kalps.

«Situācija piena nozarē un stāvoklis pārējā pārtikas ražošanā, kā arī iedzīvotāju pirktspējas samazināšanās prasa neierastus risinājumus,» savā vēstulē Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājam Guntim Blumbergam (ZZS) norāda deputāts. Maksimāli pieļaujamā piecenojuma noteikšana dotu tūlītēju efektu, uzlabojot kā lauksaimnieku un pārstrādātāju, tā iedzīvotāju stāvokli, uzsver Krauklis.

Lielākā daļā Rietumeiropas valstu paši tirgotāji nepieciešamākajām pārtikas precēm piemēro ļoti nelielu piecenojumu — zem 10%, taču Latvijā tas ir ap 30%, akciju laikā — ap 20%.

Deputāts arī norāda, ka tirgus ekonomikas situācijā šādiem noteikumiem nebūtu jābūt ilglaicīgiem, savukārt krīzes pārvarēšanas periodā (orientējoši 3–5 gadus) ierobežojumi būtu ļoti noderīgi.