Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bezdarbnieku apmācībām piešķir papildu finansējumu

Izvērtējot situāciju darba tirgū un ņemot vērā pieaugošo bezdarba līmeni Latvijā, valdība šodien akceptēja Labklājības ministrijas (LM) priekšlikumu palielināt Eiropas Sociālā fonda finansējumu bezdarbnieku un darba meklētāju apmācībai, informē LM.

Līdz ar to tuvāko gadu laikā LM sniegs iespēju papildus apmācīt deviņus tūkstošus bezdarbnieku un darba meklētāju, veicinot viņu kā kvalificētu un pieprasītu profesiju pārstāvju atgriešanos darba tirgū.

Kopumā ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) palīdzību tuvāko gadu laikā apmācīs 45 tūkstošus bezdarbnieku un darba meklētāju.

Jau vēstīts, ka šīs apmācības patlaban ESF atbalstītajā projektā jau piedāvā Nodarbinātības Valsts aģentūra (NVA).

Projektā dažādās izglītības iestādēs var apgūt apmācību programmas kvalifikācijas celšanai vai pārkvalifikācijai. Līdz ar to bezdarbnieki no viena līdz sešu mēnešu laikā var iegūt 1., 2., 3. līmeņa profesionālo kvalifikāciju vai apgūt profesionālo iemaņu programmu.

Apmācība tiek organizēta saskaņā ar darba tirgus pieprasījumu, priekšroku dodot tādām sociālās atstumtības riska grupām kā cilvēki ar invaliditāti, cilvēki pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, jaunieši, imigranti, pirmspensijas vecuma cilvēki un citi. Īpaša uzmanība tiks pievērsta rajoniem ar augstu bezdarba līmeni, piemēram, Latgalei.

Apmācību laikā tiek maksāta arī stipendija, kompensēti transporta vai dzīvošanas izdevumi, bet pēc mācību beigām cilvēks saņem profesionālo kvalifikāciju apliecinošu dokumentu vai apliecību par mācību kursa apgūšanu.

Savukārt no nākamā gada ar ESF atbalstu NVA piedāvās arī tādu pakalpojumu kā bezdarbnieku apmācība pie darba devēja profesionālo iemaņu pilnveidei un apguvei. Tā ir iespēja praktiskā darbībā atjaunot vai gūt jaunas prasmes un iemaņas profesijā apmācībā pie darba devēja.

LM ir viena no ES fondu apsaimniekošanas institūcijām, kas atbild par projektu atbilstību nozares politikai un nodrošina efektīvu struktūrfondu līdzekļu izmantošanu nodarbinātības un sociālās iekļaušanas jomā. No 2008. līdz 2013. gadam ar 21 ES fondu līdzfinansēta projektu konkursa aktivitāšu palīdzību labklājības nozarē plānots iegultīt 102,9  miljonus latu no Eiropas Sociālā fonda un 13,7 miljonus latu no ERAF.