Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Roterdamai vajadzīgs jauns lepnuma objekts

Holandiešu arhitekts Jans Vilems van Kuilenburgs nācis klajā ar ierosinājumu uzcelt Roterdamā Holandē visaugstāko celtni — 450 metrus augstu torni «City Tower». Pēc arhitekta domām, pilsētai, kuras ostai ir pasaulē lielākais kravu apgrozījums, pietrūkst sava laikmetīga arhitektūras šedevra.

Debesskrāpi, kurā būs gan biroji, gan arī dzīvokļi, domāts novietot tieši pa vidu Māsas upei. Ar krastmalu un metro staciju augstceltni savienos īpaši šim nolūkam paredzēts muliņš. «City Tower» plānots ierīkot autostāvvietu 1000 automobiļiem.

Eksperti uzskata, ka projekts varētu tikt īstenos tuvāko piecu, septiņu gadu laikā, bet projekta autors ir pārliecināts, ka tieši tagad ir vislabākais brīdis šādas pievilcīgas koncepcijas realizēšanai, jo pēdējā laikā ievērojami kritušās celtniecības darbu izmaksas. Starp citu, torņa fasādi van Kuilenburgs vēlas ietērpt fotogalvaniskā ietērpā, kurš ražos elektrību, kas tiks novadīta uz ēkas iekšieni.

Pašlaik Roterdamas visaugstākā celtne ir 1960. gadā celtais un 185 metrus augstais tornis «Euromast».