Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Visu Latvijai!» sola protesta akciju, ja traucēs 16.marta pasākumu

Partija «Visu Latvijai!» (VL) ir apņēmības pilna 9.maijā rīkot protesta akciju, ja kreisie spēki un dažādas antifašistiskās organizācijas joprojām vēlēsies pulcēties arī 16.martā, kad nacionālās organizācijas rīko leģionāru piemiņas pasākumus.

Šādu lēmumu partijas līderis Raivis Dzintars žurnālistiem pamatoja ar pārliecību, ka dažādas kreisi orientētas organizācijas 16.martā grasās rīkot pasākumus tikai tādēļ, lai traucētu leģionāru piemiņas pasākumiem.

Līdz ar to partija jau tagad Rīgas domē ir iesniegusi pieteikumu par pasākumu pie Uzvaras pieminekļa Pārdaugavā 9.maijā visas dienas garumā.

«Šis solis sperts kā atbilde prokrieviskās biedrības «Roģina» pieteikumam rīkot sapulci pie Brīvības pieminekļa 16.martā,» norādīja partijas pārstāvji, apliecinot pārliecību, ka «Roģina», tā dēvētā antifašistu komiteja, kā arī citas līdzīgas organizācijas ik gadu šajā datumā cenšas «izjaukt miermīlīgos latviešu leģionāru pasākumus ar dažādām provokācijām».

Šogad šīs organizācijas paspējušas Rīgas domē pirmās oficiāli pieteikt pasākumu 16.martā. Lai nepieļautu leģionāru pasākumu izjaukšanu un drošības apdraudējumu, VL pieteica pasākumu 9.maijā.

«Esam gatavi savu pieteikumu atsaukt, ja prokrieviskās organizācijas atsauks savus plānus 16.martā,» ultimatīvos nosacījumus skaidroja partijas līderi, norādot, ka pretējā gadījumā VL centīsies nepieļaut Uzvaras dienas svinības gan šogad, gan nākamos gadus.