Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijā bojā gājušā makšķernieka meita nevaino autobusa šoferi

7. februārī autobusa avārijā Igaunijā bojā gājuša makšķernieka no Latvijas meita Vendija Dzērve nav pārliecināta par autobusa šofera vainu negadījumā.

Viens no bojāgājušajiem ir 1953. gadā dzimušais uzņēmējs Jānis Ilmārs Anskaitis, kam piederēja zemnieku saimniecība «Ošlejas», kura 2007. gadā tika atzīta par vienu no lielākajiem nodokļu maksātājiem Limbažu rajonā.

Versiju, ka negadījums noticis tāpēc, ka autobusa šoferis pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu, Dzērve uzskata par nepatiesu: «Cilvēki, kuri bija autobusā, arī mans brālēns, zina, ka ātrums netika pārsniegts. Autobusa šoferis izdarīja visu, kas bija viņa spēkos. Netālu no negadījuma vietas bija krauja, sekas varēja būt vēl smagākas.»

Mirušā vīrieša meita ir gatava sniegt palīdzību autobusa šoferim, kuram tiekot «uzvelta vaina» par notikušo. «Manam tēvam bija pazīstams labs advokāts, esmu dabūjusi autobusa šofera telefona numuru un gribu ar viņu sazināties un palīdzēt, lai viņam nebūtu jāsēž cietumā. Uzskatu, ka šajā gadījumā ir atrasts viens vainīgais, uz kuru tiek novelta vaina, bet viņš ir izdarījis visu iespējamo un tagad pārdzīvo līdz sirds dziļumiem, turklāt viņam visu mūžu būs jādzīvo ar apziņu par notikušo, un arī viņam ir ģimene,» stāstīja Dzērve.

Tajā pašā laikā Anskaiša meita pārmeta, ka pēc notikušā Ārlietu ministrija (ĀM) ar viņu nav sazinājusies un nekādu palīdzību no valsts viņa nav saņēmusi. Ģimene saviem spēkiem organizē transportu, lai tēvu nogādātu Latvijā, un sazinās ar atbildīgajām institūcijām Igaunijā, kur grūtības rada tas, ka ne vienmēr iespējams sazināties krieviski vai angliski.

LETA jau ziņoja, ka 7. februāra naktī autoceļa Valga–Tartu 40. kilometrā nobrauca no ceļa un apgāzās autobuss «Neoplan», kurā brauca 32 makšķernieki no Latvijas. No gūtajām traumām notikuma vietā nomira 1985. un 1953. gadā dzimuši vīrieši, bet vairāki cietušie tika ievietoti slimnīcā.

Igaunijas policija turpina avārijas izmeklēšanu, savukārt Latvijas vēstniecība Igaunijā uzturot regulārus kontaktus ar policiju.