Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

14 sporta veidu attīstībai no AM budžeta paredz piešķirt 570 000 latu

Aizsardzības ministrija (AM) šogad no valsts budžeta programmas «Valsts aizsardzība, drošība un integrācija NATO» nolēmusi piešķirt 570 000 latu 14 sporta veidu attīstībai.

AM sagatavoto rīkojuma projektu par šo līdzekļu piešķiršanu šodien pieņēma Ministru kabinets, nosakot, ka mēneša laikā ministrijai būs jānoslēdz sadarbības līgumi ar

sporta organizācijām par attiecīgo sporta veidu finansēšanu no AM 2009.gadā piešķirtajām subsīdijām un dotācijām fiziskajai kultūrai un sportam.

No AM šogad fiziskajai kultūrai un sportam piešķirtajām subsīdijām 110 000 latu paredzēts piešķirt hokeja klubam «ASK/Ogre», 100 000 latu - Latvijas Handbola federācijai, 50 000 latu - basketbola klubam «Bumerangs/Gulbene/ASK», 20 000 latu - Latvijas Biatlona federācijai.

15 000 latu no AM iegūs arī hokeja klubs «Rīga 2000», profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde «Lūši». 80 000 latu piešķirti Latvijas Modernās pieccīņas federācijai, 15 000 latu - Latvijas Peldēšanas federācijai, tikpat daudz arī Latvijas Spēka atlētu federācijai.

55 000 latu tiks piešķirti Latvijas Šaušanas federācijai, 20 000 latu - Latvijas Vieglatlētikas savienībai, 30 000 latu - armijas volejbola klubam, bet 1500 latu - Latvijas Paraolimpiskajai komitejai.

Savukārt no AM šogad precēm un pakalpojumiem paredzētajiem līdzekļiem 61 000 latu tiks piešķirti Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotajam štābam piecu sporta veidu attīstībai.

AM informē, ka tā piedalās valsts sporta politikas realizēšanā, tostarp izstrādā programmu jauniešu fiziskās sagatavotības uzlabošanai, nodrošina karavīru vispārējo un speciālo profesionālo fizisko sagatavotību, atbalsta valsts labāko sportistu - karavīru treniņu un sacensību iespējas.

Lai veidotu fiziski un garīgi attīstītu jaunatni, nepieciešams lielu uzmanību pievērst bērnu audzināšanai un viņu pievēršanai veselīgam dzīvesveidam. To iespējams panākt, iesaistot bērnus un jauniešus vispusīgi attīstošās sporta nodarbībās. Liela nozīme šādā piesaistē piešķirama kā sporta veidu atraktivitātei, tā arī pozitīvam piemēram, kuru sniedz sporta veidos jau panākumus guvuši sportisti, uzskata AM.

Lai celtu Latvijas armijas prestižu un jauniešu lojalitāti pret armiju, popularizētu sportu NBS karavīru un jaunsargu vidū, kā arī veicinātu Latvijas izlašu dalību starptautiskās sacensībās, sadarbība ar sporta veidu federācijām un sportistiem tiek realizēta jau kopš 2002.gada.

Galvenie kritēriji finansējuma apjoma noteikšanai un piešķiršanai ir katra konkrētā sporta veida piesaiste militārajam sporta veidam, tā masveidīgums jeb cik jaunieši/sportisti par AM finansējumu tiek vai tiks iesaistīti, kā arī iepriekšējo gadu sadarbība ar attiecīgo sporta veida administrējošo organizāciju, ja šāda sadarbība ir bijusi.

Basketbola klubam «Bumerangs/Gulbene/ASK» finansēšanas atbalsts piešķirts, jo tas sastāv no zemessargiem un profesionāliem militārā dienesta karavīriem. Latvijas Handbola federācija nodrošina handbola komandas «ASK/AB.LV» dalību Eiropas kausa izcīņā, Baltijas un Latvijas čempionātos, komanda sastāv no profesionālā militārā dienesta karavīriem. Latvijas Modernās pieccīņas federācija nodrošina NBS izlases dalību pasaules mēroga sacensībās, un sportisti ir ne tikai profesionālā militārā dienesta karavīri, bet arī Latvijas izlases pārstāvji starptautiskajā arēnā. Latvijas Peldēšanas federācija nodrošina NBS dalību pasaules karavīru čempionātā. Savukārt Latvijas Paraolimpiskā komiteja nodrošina NBS karavīru un darbinieku dalību paraolimpiskās sacensībās.

AM norāda, ka finansējuma piešķiršana sporta veidu attīstībai dod iespēju sportistiem sasniegt augstus rezultātus gan Latvijas mēroga, gan arī starptautiskajās sacensībās un nest Latvijas vārdu pasaulē, kā arī veidot fiziski un garīgi attīstītu jauniešu plūsmu profesionālajā militārajā dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos.