Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaundžeikars: Vilnītis labāk zina, kā KNAB jāstrādā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amata kandidātam Normundam Vilnītim ir labāks priekšstats par to, kā jāvada KNAB, uzskata Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs un Nacionālās drošības padomes (NDP) loceklis Dzintars Jaundžeikars (LPP/LC).

«Šis kandidāts bija labi iepazinies ar likumu par KNAB darbību un zina, kas KNAB vadītājam jādara,» NDP izvēli par labu Vilnīša virzīšanai tālāk apstiprināšanai KNAB vadītāja amatā aģentūrai LETA komentēja Jaundžeikars, piebilstot, ka Vilnītis arī ilgi strādājis, ieņēmis nozīmīgus amatus organizētās noziedzības un narkotiku apkarošanas jomā.

Jaundžeikars uzskata, ka Vilnītim ir labas zināšanas administratīvajā vadīšanā, arī operatīvā darba līdzekļu uzskaitē, līdz ar to kandidātam ir labāks priekšstats par esošajām nepilnībām KNAB un kā tās novērst.

Tāpat Vilnītim ir zināšanas arī grāmatvedībā, līdz ar to viņš «vieglāk varēs pateikt virzienus, kur strādāt, kur valsts līdzekļi tiek izšķērdēti un izzagti», sacīja Jaundžeikars, norādot, ka sarunas ar kandidātiem sniegušas skaidru priekšstatu par Vilnīša spējām un zināšanām, «kaut varbūt ārēji ar uzstāšanos Vilnītis nelikās tik spēcīga kandidatūra».

Jaundžeikars uzskata, ka MK nebūtu pamata nevirzīt Vilnīša kandidatūru apstiprināšanai Saeimā, bet tas esot premjerministra Ivara Godmaņa (LPP/LC) uzdevums.

Lūgts komentēt Vilnīša izredzes tikt apstiprinātam Saeimā, Jaundžeikars norādīja, ka šim amatam «nav neviena speciāli bīdīta cilvēka», Vilnītis ir uzvarējis konkursā, un būtu «skumji, ja pat šādai kandidatūrai nebūtu atbalsta Saeimā».

Kā ziņots, Nacionālās drošības padomes (NDP) locekļi šodien vienbalsīgi vienojās par atbalstu SIA «KKC Biznesa centrs» un SIA «Komerckonsultāciju centrs» valdes locekļa Vilnīša kandidatūrai KNAB priekšnieka amatam.