Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Darba meklētāju interese par darba iespējām Šveicē var pieaugt

Ņemot vērā atvieglotu pieeju Šveices darba tirgum, kā arī sarežģīto situāciju darba tirgū Latvijā, iespējams, tuvākajā laikā Latvijas darba meklētāju interese par darba iespējām Šveicē pieaugs, prognozē Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) speciālisti.

Turklāt vācu valoda ir otra populārākā svešvaloda Latvijā, kas arī varētu rosināt interesei par Šveici un citām vāciski runājošām valstīm, taču pagaidām pārāk liela interese par Šveici NVA nav novērota.

Līdz šim apkopotā informācija liecina, ka 2008.gadā NVA piedāvātajās EURES individuālajās konsultācijās par Šveici ir piedalījušies 38 darba meklētāji. Pēc NVA novērojumiem, Šveice radīja interesi Latvijas iedzīvotājos augstā dzīves līmeņa dēļ, kā arī tādēļ, ka vācu valoda ir viena no valsts valodām Šveicē.

Pēc EURES pieejamās informācijas, darba meklētājus interesē nodarbinātība tūrisma, būvniecības, lauksaimniecības, aviācijas un finanšu nozarēs.

LETA jau ziņoja, ka Šveices vēlētāji referendumā ar pārliecinošu balsu vairākumu apstiprinājuši priekšlikumu, kas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pilsoņiem ļauj bez ierobežojumiem ieceļot un strādāt valstī.

Referendumā pilsoņi lēma par valdības ierosinājumu pagarināt Šveices vienošanos ar ES par brīvu darbaspēka kustību, kas šobrīd arī 400 000 šveiciešu nodrošina neierobežotu pieeju darbavietām ES. Vienlaikus vēlētājiem bija jāizšķiras, vai šī vienošanās attiecināma arī uz abām jaunākajām bloka dalībvalstīm - Bulgāriju un Rumāniju.

Oficiālie rezultāti rāda, ka par valdības priekšlikumu nobalsojuši 59,6% vēlētāju.

Referendums bija pretstatījis Šveices ekonomiskās intereses tradicionālajām iedzīvotāju bailēm no imigrācijas un Alpu valsts lolotajai neitralitātei.

Vairāk nekā puse no valstī dzīvojošajiem 1,62 miljoniem ārzemnieku ieradušies no ES, galvenokārt no Rietumeiropas.

Kopš 2002.gada, kad Šveice pamazām sāka atcelt ierobežojumus ES dalībvalstu pilsoņu nodarbināšanai, ieceļotāju skaits no bloka dalībvalstīm pieaudzis par gandrīz 200 000, tādējādi veicinot līdz pagājušajam gadam vērojamo valsts ekonomikas straujo uzplaukumu.

ES ir galvenais Šveices tirdzniecības partneris, un tiek lēsts, ka šobrīd noslēgtie Bernes un Briseles līgumi ik dienu nodrošina miljardu franku (472 miljonu latu) lielu apgrozījumu.