Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas ASK izskatīs «VEF Rīga» piedāvājumu apvienoties

Latvijas vicečempioni Rīgas ASK nākamajā valdes sēdē izskatīs «VEF Rīga» šodien izteikto piedāvājumu par abu galvaspilsētas komandu apvienošanos, vēsta Rīgas ASK mājaslapa.

Rīgas ASK politika attiecībā uz basketbola piramīdas veidošanu un Latvijas izlases spēlētāju piesaistīšanu lielā mērā saskan ar komandas «VEF Rīga» apvienošanās argumentiem. Rīgas ASK jau «VEF Rīga» dibināšanas laikā parakstīja sadarbības līgumu ar jauno klubu, un sadarbība joprojām turpinās gan spēlētāju apmaiņā, gan spēļu organizēšanā.

Rīgas ASK atbalstīja «VEF Rīga», arī dodot iespēju spēlēt SEB Baltijas Basketbola līgā (BBL) un Latvijas Basketbola līgā (LBL), pārņemot Rīgas ASK dublieru komandas «ASK/Juniors» izcīnītās vietas.

Šie fakti ar optimismu ļauj raudzīties arī nākotnes sadarbības iespējās. Šobrīd noteikti vēl ir pāragri runāt par apvienošanās iespējām un scenārijiem, jo pirms tik nopietna lēmuma publiskas apspriešanas jāveic vēl daudz sarunu un izpētes darbu.

Jau ziņots, ka «VEF Rīga» šodien nosūtīja oficiālu vēstuli basketbola kluba Rīgas ASK prezidentam Jānim Birkam ar aicinājumu sākt sarunas par abu klubu konsolidāciju.

«VEF Rīga» vadība aicina izveidot vienotu, spēcīgu nacionālu komandu, uzsverot, ka «tas jādara pārdomāti, nevis radot iedomātu superklubu, bet nopietnu basketbola piramīdas virsotni».

«Pārāk ilgi mūsu basketbola līmenis ir celts mākslīgi uz viesstrādnieku rēķina, pārāk dārgi var maksāt valstsvienības atkarība no pāris vadošo spēlētāju patriotisma,» teikts kluba «VEF Rīga» valdes priekšsēdētāja Māra Martinsona parakstītajā vēstulē, piebilstot, ka viens klubs nozīmētu arī finansiālo jautājumu ievērojami sekmīgāku risināšanu.