Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slapja sniega apledojums izraisījis satiksmes haosu Kanādā

Kanādas rietumu līdzenumos lielas silta gaisa masas atnesušas februārim neraksturīgu laiku — lietu ar slapju sniegu, kura radītais apledojums pārklājis elektrolīniju vadus un ceļu segumu, izraisot simtiem avāriju. Cilvēki šajos satiksmes negadījumos, par laimi, nav cietuši.

Kā paziņojusi Kanādas federālā policija, tik bīstami apstākļi uz Manitobas un Saskačevanas provinces autoceļiem desmitiem gadu laikā pieredzēti reti.

Policija slēgusi maģistrāli, kas savieno abas provinces, un vēl vienu ceļu, kas no Manitobas galvaspilsētas Vinipegas ved uz ASV robežu. Tā aicinājusi autovadītājus bez vajadzības nedoties ceļā, jo avārijas gadījumā viņiem būtu grūti cerēt uz neatliekamās palīdzības un policijas ierašanos.

«Mums te iebraukušas grāvjos vairākas palīdzības dienestu un ugunsdzēsēju automašīnas un pat ceļu tīrītāji,» raidsabiedrībai CBC stāstījis policijas pārstāvis Lerijs Dālmans. «Izskatās kā īstā mašīnu kapsētā,» viņš piebildis.

Slēgta lielākā daļa skolu, pārtrūkusi elektroenerģijas piegāde vairākām pilsētām. Vinipegas Starptautiskajā lidostā atcelti desmitiem reisu, zooloģiskā dārza vadībai nācies īpaši parūpēties par dzīvniekiem, kas parasti mitinās vaļējos aplokos, savukārt sniega skulptūru festivāla rīkotāji ir noraizējušies, ka šo mākslas darbu mūžs būs daudz īsāks, nekā cerēts.

Pēc Kanādas Vides pārvaldes datiem, februārī šajā reģionā gaisa temperatūra parasti svārstās mīnus 10–20 grādu robežās, bet pašlaik pacēlusies līdz nullei.

Kā skaidro pārvaldes speciālisti, virs līdzenumu rajona sadūrušās divas siltā gaisa frontes, tāpēc slapjš sniegs ar lietu, kas šai gadalaikā reizēm vērojams tikai pāris stundas pirms sniegavētrām, šajā reizē krietni ieildzis.

Pēc meteorologa Boba Kormjera teiktā, ziemas Kanādas prēriju rajonā kļuvušas siltākas un tas liek domāt, ka ar šādu laiku būs jārēķinās biežāk. «Tieši prēriju rajonu un valsts ziemeļus globālā sasilšana ietekmē visjūtamāk,» viņš piebildis.