Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nekustamo īpašumu nozare bankām sāpīgi atspēlējas

Iepriekš plaukstošā nekustamo īpašumu nozare sāpīgi atspēlējas bankām, kurām var nākties zaudēt daļu no uzkrātajiem 340 miljoniem latu, trešdien vēstī laikraksts [s:21523].

Nekustamo īpašumu nozares uzņēmumi, pateicoties kuriem iepriekšējos gados attīstījās nekustamā īpašuma tirgus un strauji brieda banku kredītportfeļi, patlaban ir arī lielākie zāģētāji banku biznesam, norāda laikraksts.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) dati liecina, ka operācijām ar nekustamiem īpašumiem no tautsaimniecības nozarēm pērnā gada nogalē bija izsniegts visvairāk kredītu — 2,5 miljardi latu, no kuriem par 25% jeb 618 miljoniem latu tika kavēti maksājumi. Ar kavējumiem no 31 un vairāk dienām kredītu apjoms sasniedzis 361 miljonu latu. Situācija būtiski pasliktinājās 2008. gadā, jo vēl 2007. gada beigās šīs nozares darboņu kavējumi bija par 39 miljoniem latu.

Kopumā bez kavējumiem bankās gada beigās bija 85% kredītu, bet pirms gada — 93,2%. Būtiski — no 1,9% kopējā portfelī (285 miljoniem latu) 2007. gada beigās līdz 7,8% (1,3 miljardiem latu) 2008. gada beigās — pieaudzis kavēto kredītu apjoms no 30 un vairāk dienām. Par vismaz 600% kāpuši zemstandarta un šaubīgo kredītu apjomi.

Bankas izveidojušas uzkrājumus nedrošiem parādiem gandrīz 340 miljonu latu apmērā, kas ir 2% kopējā kredītportfelī.