Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Argentīnā bīskapam izvirza apsūdzības holokausta noliegšanā

Ultrakonservatīvais katoļu bīskaps Ričards Viljamsons, kas televīzijas intervijā nesen noliedzis, ka nacisti Otrā pasaules kara gados ebrejus slepkavojuši gāzes kamerās, tagad Argentīnā apsūdzēts holokausta noliegšanā, otrdien pavēstīja tieslietu amatpersonas.

Liecības par holokausta noliegšanu minētas sūdzībā, kas otrdien iesniegta Argentīnas federālajam tiesnesim Huljanam Erkolini.

«Viņa pienākums būs skaidrot savu apgalvojumu patiesīgumu,» sacīja Argentīnas Valsts diskriminācijas apkarošanas institūta vadītāja Marija Hosē Lubertino.

Institūts lūdzis, lai Zviedrijas televīzija, kurai Viljamsons sniedzis interviju par holokausta tēmu, izsniegtu sarunas ieraksta kopiju.

«Gāzes kamerās nav nogalināts pat viens ebrejs. Tie ir meli, meli, meli,» intervijā sacīja Viljamsons, vienlaikus atzīstot, ka koncentrācijas nometnēs nogalināti 200 000–300 000 ebreju.

Tikai dažas dienas pēc intervijas pārraidīšanas tika paziņots, ka pāvests Benedikts XVI nolēmis atcelt četru savulaik no Katoļu baznīcas izslēgto ultrakonservatīvo bīskapu, arī Viljamsona, ekskomunikāciju.

Vilamsons un pārējie tagad reabilitētie bīskapi tika izslēgti no baznīcas, jo viņus katoļu konservatīvā grupējuma vadītājs bīskaps Lefebrs 1988. gadā ordinēja bez Vatikāna atļaujas.

Pirmdien Viljamsons tika atlaists no darba Larehas katoļus seminārā, kas atrodas 40 kilometrus uz dienvidiem no Buenosairesas.