Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā nelegāli mēģina ieceļot kārtējais afrikānis

Otrdienas rītā Latvijā caur Terehovas robežkontroles punktu mēģinājis nelegāli iebraukt kārtējais afrikānis — šoreiz tas bijis Kongo pilsonis, kurš uzrādījis viltotus dokumentus, portālu «Apollo» informēja Valsts robežsardzē.

Robežsargiem 1984. gadā dzimušais vīrietis uzrādījis Zviedrijas bēgļa ceļošanas dokumentu un Zviedrijas pastāvīgo uzturēšanās atļauju. Par uzrādīto Zviedrijas ceļošanas dokumentu īstumu robežsargiem radušās šaubas. Veicot to tehnisko ekspertīzi, viltojumi apstiprinājās.

Kopš pagājušā gada šis bija jau 12. gadījums, kad robežkontroles punktos tiek aizturēts kāds no Āfrikas valstu pilsoņiem, kurš, izmantojot viltotus ceļošanas dokumentus, mēģina ieceļot Latvijas Republikā.

Līdz šim aizturēti seši Togo pilsoņi — divi ar viltotām Francijas uzturēšanās atļaujām, divi ar viltotām Beļģijas uzturēšanās atļaujām un divi ar viltotām Itālijas vīzām; divi Nigērijas pilsoņi — viens ar viltotu Spānijas uzturēšanās atļauju un viens ar viltotu Šengenas valstu vīzu; viens Senegālas pilsonis ar viltotu Šengenas valstu vīzu; viens Kamerūnas pilsonis ar viltotu Beļģijas uzturēšanās atļauju un viens Kongo pilsonis ar viltotu Beļģijas Karalistes identifikācijas karti.