Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koncertzāles būvprojekta līgums spēku zaudēs aprīļa sākumā

Rīgas akustiskās koncertzāles būvprojekta līgums spēku zaudēs 3. aprīlī.

Aģentūra «Jaunie «Trīs brāļi»» (J3B) nosūtījusi vēstuli arhitektu birojam «AB.SZK», paziņojot, ka atkāpjas no līguma un tas uzskatāms par izbeigtu 3. aprīlī, aģentūru BNS informēja J3B preses sekretāre Elīna Bīviņa.

Nekādas finansiālas sankcijas, atkāpjoties no līguma, nav paredzētas.

Bīviņa norādīja, ka atbilstoši Starptautiskās Inženierkonsultantu federācijas nosacījumiem, pēc kuriem slēgts Rīgas koncertzāles būvprojektēšanas līgums, katrai pusei ir tiesības paziņot par atkāpšanos no līguma, informējot par to 56 dienas iepriekš.

Jau vēstīts, ka līgums par Rīgas koncertzāles būvprojekta izstrādi ar arhitektu biroju SIA «AB.SZK» slēgts, pamatojoties uz 2006. gadā notikušo projekta skiču konkursu. Atbilstoši tam arhitekts Andis Sīlis saglabā autortiesības uz konkursā apstiprināto Rīgas koncertzāles projektu, kura būvniecības iecere Rīgas Domē tika akceptēta 2007. gada maijā.

J3B arī norāda, ka, pamatojoties uz līdz šim paveikto, valstij ir iespēja sākt Rīgas koncertzāles būvniecības procesu, arī būvprojektēšanu, kad tam būs labvēlīgāki apstākļi.

Ziņots arī, ka kultūras ministra pienākumu izpildītājs reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (Tautas partija) iepriekš uzdeva nodrošināt valsts aģentūras «Jaunie «Trīs brāļi»» un SIA «AB. SZK» noslēgtā Rīgas koncertzāles būvprojekta izstrādes līguma izbeigšanu, ievērojot visus tiesiskos un finanšu aspektus.

Arhitekts Andis Sīlis gan atzinis, ka, neskatoties uz rīkojumu pārtraukt līgumu par Rīgas jaunās koncertzāles būvprojekta izstrādāšanu, viņš pēc savas iniciatīvas turpina koncertzāles projektēšanu.

J3B aptuveni sešus miljonus latu vērto līgumu ar arhitekta Anda Sīļa vadīto biroju «AB.SZK» noslēdza pagājušā gada pēdējā dienā, izraisot sabiedrības un amatpersonu neizpratni. Noslēdzot līgumu, pasūtītājs (valsts) uzņemas finansiālas saistības tikai par pirmā posma darbu apmaksu, kas ir 3,13 miljoni latu, bet kopējā summa ir apmēram seši miljoni latu.

Rīgas koncertzāles būvprojekta izstrāde bija paredzēta divos posmos — ēkas skiču projekts, AB dambja rekonstrukcijas tehniskais projekts un meti Āgenskalna līča šķērsojumiem (posma izmaksas — 3,13 miljoni latu), bet otrais posms ir Rīgas koncertzāles ēkas tehniskais projekts, un tā izmaksas ir 3,63 miljoni latu. Pēc sarunu procedūras noslēgtā līguma cena bija 6 768 897 lati, un tā ir par 1,66 miljoniem latu zemāka nekā arhitektu sākotnēji iesniegtajā finanšu piedāvājumā.