Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Katra koalīcijas partija zaudēs pa vienai ministrijai [papildināta]

Premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) nācis klajā ar galīgo valdības reorganizācijas plānu, un tas paredz ministriju skaitu samazināt līdz 12, turklāt katra no koalīcijas partijām zaudēs pa vienai ministrijai.

To Godmanis trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru pavēstīja žurnālistiem.

Jaunajā modelī nav plānots apvienot Izglītības un zinātnes ministriju ar Kultūras ministriju. Kā arī Zemkopības ministrija un Vides ministrija, tāpat kā līdz šim, būs atsevišķas ministrijas un netiks apvienotas vienā.

Pēc Godmaņa plāna, Tautas partijas pārvaldībā turpmāk varētu būt Ārlietu, Iekšlietu, Finanšu, Aizsardzības, Tieslietu,  Ģimenes, veselības un sociālo lietu ministrija.

Zaļo un zemnieku savienība turpinās vadīt Zemkopības un Vides ministriju, kā arī Izglītības un zinātnes ministriju un Kultūras ministriju.

«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK paliek viena ministrija — Ekonomikas un reģionālo lietu ministrija. Savukārt LPP/LC pārvaldībā — Transporta un komunikāciju lietu ministrija.

Ministru prezidents atklāja, ka viņš ir apņēmības pilns šādu valdības reorganizāciju realizēt, cerībā, ka koalīcija atbalstīs tieši šādu valdības modeli. «Esmu lūdzis koalīcijas atbalstu un ceru to saņemt,» sacīja premjers.

Ja tuvākajā laikā Godmanis gūst koalīcijas partiju atbalstu, nekavējoties sekos valsts pārvaldes reforma, apvienojot aģentūras.