Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī Limbažos gripa sasniegusi epidēmijas apmērus

Pirms divām nedēļām gripa epidēmijas apmērus bija sasniegusi Bauskā un Ventspilī, pagājušajā nedēļā gripa epidēmijas apmērus sasniegusi arī Limbažos, liecina Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) apkopotie dati.

Jaunākā informācija liecina, ka pagājušajā nedēļā ar gripu slimoja vidēji 27 no 100 000 iedzīvotāju. Pagājušajā nedēļā gripas gadījumi reģistrēti Aizkrauklē, Daugavpilī, Jelgavā, Kuldīgā, Limbažos, Liepājā, Olainē, Rīgā, Salaspilī, Siguldā un Ventspilī. Limbažos saslimstība ar gripu reģistrēta epidēmijas līmenī — 103 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, augsta saslimstība reģistrēta arī Aizkrauklē un Siguldā.

Pēdējo nedēļu laikā saslimstība ar gripu pieaugusi bērnu vidū — vecuma grupā līdz četriem gadiem par 50%, bet 5–14 gadus vecu bērnu grupā — par 43%. Pagājušajā nedēļā samazinājies arī izglītības iestāžu apmeklējums: pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēja 66% audzēkņu, vispārējās izglītības iestādes — 88%.

SVA norāda, ka Eiropas rietumu reģiona valstīs gripas aktivitāte jau bija sasniegusi maksimālo līmeni un pēdējo nedēļu laikā ievērojami samazinājusies, savukārt Eiropas austrumu reģionos tā pieaug. Tikai trīs valstīs gripas aktivitāte joprojām ir zema — Latvijā, Serbijā un Slovākijā.

Saslimstība ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām pagājušajā nedēļā (salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu) ir nedaudz pieaugusi, sasniedzot 1166 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.