Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cietumnieki Satversmes tiesai sūdzas par ziepju trūkumu

Satversmes tiesa ierosinājusi lietu par iespējamu diskrimināciju cietumos — vīriešu cietumos ieslodzītajiem tiek piešķirtas tikai saimniecības ziepes, savukārt ar tualetes ziepēm viņi netiek nodrošināti, portālu «Apollo» informēja Satversmes tiesā.

Ieslodzītais Roberts Mutulis apstrīd Ministru kabineta noteikumu par ieslodzīto personu uztura un sadzīves vajadzību materiālā nodrošinājuma normām 3. pielikumā noteikto tualetes ziepju mēneša normu atbilstību Satversmes 91. un 111. pantam.

Satversmes 91. pants noteic, ka cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas, bet 111. pants noteic, ka valsts aizsargā cilvēku veselību un garantē ikvienam medicīniskās palīdzības minimumu.

Apstrīdētā norma paredz ieslodzīto personu nodrošinājumu ar higiēnas piederumiem, arī ar saimniecības ziepēm. Savukārt ar tualetes ziepēm tiek nodrošinātas tikai sievietes.

Ieslodzītais pieteikumā norādījis, ka saimniecības ziepes nevarētu uzskatīt par ziepēm, kuras var izmantot ķermeņa mazgāšanas nolūkā. Viņš arī norāda, ka apstrīdētā norma paredzot diskrimināciju pēc dzimuma pazīmes.