Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atbrīvotais Ukrainas kuģis «Faina» ceturtdien Kenijā izkraus tanku kravu

Kenija trešdien paziņoja, ka 134 dienas Somālijas pirātu gūstā pabijušais Ukrainas kuģis «Faina» ceturtdien Mombasas ostā izkraus savu tanku un bruņojuma kravu.

Kenijas armijas preses pārstāvis Bogita Ongeri paziņoja, ka Mombasā ieroču kravas izkraušanu uzraudzīs augstākās militārpersonas, arī aizsardzības ministrs Jusufs Hadži.

«Kuģis piestās ceturtdien plkst. 12.30. Tiem, kam ir šaubas par kravu un mērķi, būtu tur jābūt kā aculieciniekiem,» sacīja Ongeri. «Tur būs arī ministrs. Mēs visi tur būsim, lai sagaidītu «Faina» un mūsu militāro kravu, kas tiks izkrauta un nogādāta drošībā mūsu attiecīgajās militārajās nometnēs. Piekrastes pilsētā jau ir pastiprināta drošība. Mūsu spēki tur vienkārši atrodas, lai nodrošinātu, ka viss ir kārtībā.»

«Faina» tika nolaupīts septembrī līdz ar 20 vīru apkalpi un kravu, kurā ir padomju laika tanki «T-72» un citi ieroči. Tā nolaupīšana piesaistīja starptautiskās sabiedrības uzmanību ne vien ar savu militāro kravu, bet arī ar reģionālo strīdu par tanku galamērķi. Kenija apgalvo, ka tā esot nopirkusi tankus savai armijai, taču ārvalstu diplomāti uzsver, ka ieroči bijuši paredzēti Sudānas dienvidiem.

«Faina» un 20 tā apkalpes locekļi tika atbrīvoti 5. februārī apmaiņā pret 3,2 miljonu dolāru (1,7 miljonu latu) lielu izpirkuma naudu.