Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Veldre: krīze nedrīkst ietekmēt NBS kaujas spēju attīstīšanu

Apspriežot valsts aizsardzības un bruņoto spēku attīstības aktualitātes 2008. un 2009. gadā, aizsardzības ministrs Vinets Veldre norāda, ka armijas finansējuma samazinājums nedrīkst būt aizbildinājums bruņoto spēku kaujas spēju neattīstīšanai, informē Aizsardzības ministrijas Sabiedrisko attiecību departaments.

Ministrs, tiekoties ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieri Juri Maklakovu, trešdien īpaši akcentējis nepieciešamību NBS vadībai un vienību komandieriem uzņemties lielāku personīgu iniciatīvu un atbildību, skaidrojot karavīriem NBS vadības izvirzītos attīstības uzdevumus.

«Esošā finansiālā situācija un izmaiņas NBS attīstībā prasa daudz vairāk runāt ar padotajiem, iedrošināt un atbalstīt viņus, kā arī prasmīgi virzīt militārpersonu dienestu un karjeru,» sacījis Veldre.

Ministrs arī aicināja NBS vadību noteikt skaidrākus militārpersonu profesionālās vērtēšanas kritērijus, kas ļautu dienestā ātrāk izvirzīties labākajiem bruņoto spēku karavīriem.

Viņš arī uzsvēris, ka dienests NBS saistīts ar kalpošanu savai tautai, un aicinājis karavīrus vairāk valkāt formas tērpu ikdienā un svētku dienās, aktīvi lietot valsts un NBS simboliku, kā arī atcerēties to, ka par NBS spriež pēc katra karavīra stājas un izturēšanās sabiedrībā.